אבוקסיס. בעלים חדש-ישן
אבוקסיס. בעלים חדש-ישן צילום: באדיבות בית"ר ירושלים

יממה לפני תום הדד-ליין שהציבה הבקרה התקציבית לבעלים של בית"ר ירושלים משה חוגג להעמדת תקציב ראוי לליגת העל, הודיעה היום (רביעי) בית"ר על העברת הבעלות מחוגג לידיו של ברק אברמוב.

אברמוב מכיר היטב את הכדורגל הישראלי כשזה שימש ב5 השנים האחרונות כבעלים של בני יהודה, איתה אמנם זכה פעמיים בגביע המדינה בכדורגל אף גם ירד איתה לליגה השניה וכמעט שהשנה גם לליגה א'.

אברמוב נחשב לאחד אנשי העסקים העשירים בכדורגל הישראלי כשזה עומד בראשות רשת המסעדות ג'פניקה ומחזיק באחוזים נוספים בחנויות ממתקים.

כזכור, אברמוב היה אחד משתי האופציות שעמדו בפני חוגג למכור להם את המועדון הירושלמי אליו הגיע לפני 4 שנים, כאשר בנוסף לאברמוב הייתה גם קבוצת הרכישה אותה תיווך ראש עיריית ירושלים לשעבר ח"כ ניר ברקת.

בסופו של דבר, החברות הטובה בין חוגג לאברמוב היא שהביאה לכך שהרוכש החדש של מועדון הכדורגל של בית"ר ירושלים יהיה הבעלים של בני יהודה אשר לו היכרות טובה מאוד כבר עם המאמן יוסי אבוקסיס.

כעת יצטרך אברמוב למכור באופן מיידי את בני יהודה אמנם, אך בבית"ר ובסביבת אברמוב אמרו כי העסקה כפופה לאישור משטרת ישראל ועיריית ירושלים אשר מהם מצפים לאפשר את העברת הבעלות מחוגג החשוד בפלילים לידיי אברמוב.

נדמה כי הכל עוד יכול לקרות והודעת הרכישה עשויה להתברר כמו הודעות השותפות של חוגג בזמנו עם השייח' האמירתי חמד בן ח'ליפה אשר לבסוף לא התרחשו. האם מדובר בעוד ספין כדי לדחות את הקץ או שהפעם חוגג ישחרר באמת?

נציין כי אמש פרסמה משטרת ישראל כי רכישת הקבוצה מידייו של חוגג תתאפשר רק בתנאי שהכסף לא יגיע ליידיו של הבעלים החשוד בפלילים ואשר כנגדו עדיין מתנהלת חקירה.

בהודעת המועדון הירושלמי נכתב כי "המועדון ומאות אלפי אוהדיו מצפים לעידן החדש אשר עומד בפתח".