משתתפי מצעד הדגלים בירושלים
משתתפי מצעד הדגלים בירושליםצילום: Yonatan Sindel/Flash90

מועצת העיר מודיעין אישרה את הצעת המשנה לראש היער מודיעין עמיעד טאוב וחברת מועצת העיר נגה כץ רפפורט לקיים צעדת דגלים בכל שנה סביב יום ירושלים.

יום ירושלים מוגדר כחג לאומי ואף נקבע על ידי הכנסת ככזה ב"חוק יום ירושלים". הצעדה תתקיים במסגרת חגיגות המתקיימות בעיר מודיעין לציון יום איחוד ירושלים.

בהצעה לסדר שהגישו טאוב וכץ רפפורט בתמיכת ראש העיר חיים ביבס נכתב: "עיריית מודיעין מכבים רעות תארגן ותעודד מצעד דגלים עירוני שנתי לציון יום ירושלים. האירוע יתקיים מדי שנה ביום ירושלים (בתאריך כ"ח באייר). בצעדה יוזמנו להשתתף חניכי תנועות הנוער ותושבי העיר מכל גווני החברה במודיעין".

טאוב מסר: "דורות של חולמים כמהו לנוע בשביליה, מלמלו את שמה בשפתיהם על ערש דווי ונשאו אליה תפילה. יום ירושלים הוא יום חג לאומי המציין את שחרורה של עיר הבירה אליה נשאו יהודים את עיניהם במשך דורות. צעדת ירושלים שתתקיים מידי שנה במודיעין מכבים רעות עיר ואם במדינת ישראל אשר תתכבד בצעדה בה יונפו בגאווה דגלי ישראל בטבורה כאות הוקרה כבוד שותפות ואחדות עם ירושלים עיר בירתנו המאוחדת והנצחית".

חברת מועצת העיר כץ רפפורט: "סיפורה של ירושלים הוא סיפורה של הציונות כולה, בין הכיסופים להגשמה, בין הקודש לחול. צעדת הדגלים היא צעדת הוקרה לגיבורים הרבים שנפלו על שחרור עיר הבירה, גיבורים שבזכותם אנו נוסעים ומטיילים בין רחובות העיר הנושאים את זכרון הנופלים לעד".