אבו מאזן
אבו מאזן צילום: רויטרס

יו"ר הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס (אבו מאזן) מדגיש את חשיבות הביסוס מחדש של היסודות של תהליך השלום הנסמך על החלטות המוסדות הבינלאומיים ופתרון שתי המדינות בגבולות 1967.

בדברים שנשא בפני הנשיא ג'ו ביידן בבית לחם אמר אבו מאזן: "לאחר 74 שנים מאז הנכבה, הגירוש והכיבוש, הכיבוש הזה צריך להסתיים ועמנו העומד איתן צריך לזכות בחירות ובעצמאות".

לדברי אבו מאזן, "המפתח לשלום ולביטחון באזורנו יהיה ראשית בהכרה במדינת פלסטין, במתן אפשרות לעם הפלסטיני לקבל את זכויותיו הלגיטימיות בהתאם להחלטות הלגיטימיות הבינלאומית, וסיום כל סוגיות הסדר הקבע כולל בעיית הפליטים הפלסטינים".

אבו מאזן ציין, כי "הדרך לכך תתחיל בסיום הכיבוש הישראלי של אדמת מדינת פלסטין ובירתה ירושלים המזרחית בגבולות 1967".

"אני מושיט את היד למנהיגי ישראל לכינון שלום האמיצים לעתיד טוב יותר לדורות הבאים ולכל עמי האזור", אמר אבו מאזן במסר ישיר להנהגה הישראלית.

בהקשר ליחסים עם הממשל האמריקני אמר אבו מאזן, כי הפלסטינים מצפים לפתיחת הקונסוליה האמריקנית במזרח ירושלים, הסרת אש"ף מרשימת ארגוני הטרור ופתיחה מחדש של משרד אש"ף בוושינגטון.

כמו כן, ביקש מהממשל האמריקני לפעול כדי להביא לסיום מדיניות "האפרטהייד" של ישראל, הפסקת הצעדים החד צדדיים הפוגעים באפשרות להקמת מדינה פלסטינית, הפסקת ההתנחלות ואלימות המתנחלים, כיבוד המצב ההיסטורי של המקומות הקדושים לאסלאם ולנצרות תחת החסות הירדנית, הפסקת גירוש פלסטינים, הריסת הבתים, פעילות צה"ל בערים הפלסטיניות, ההרג והמעצרים היומיומיים, וכן לפעול למצות את הדין עם הורגי העיתונאית שירין אבו עאקלה.