שרב באיטליה
שרב באיטליהצילום: רויטרס

מספר ערים באירופה רשמו בימים האחרונים שיאי טמפרטורות של כל הזמנים, כאשר במקומות שונים ביבשת פרצו שריפות ענק כתוצאה מהחום שאף גרמו לפינוי של תושבים רבים מבתיהם.

שתי המדינות שסובלות בעיקר מגל החום הן ספרד ופורטוגל. בעיר פינהאו בצפון פורטוגל רשמו ביום חמישי 47 מעלות, שיא של כל הזמנים. גם העיר לואוסה במרכז המדינה רשמה שיא של כל הזמנים עם 46.3 מעלות, בעוד בליסבון נרשם שיא כל הזמנים לחודש יולי עם 41.4 מעלות.

בספרד רשמה העיר אורנסה בצפון מערב המדינה שיא של 43.2 מעלות, בעוד העיר זמורה רשמה גם היא שיא כל הזמנים עם 41.1 מעלות. בימים האחרונים נרשמו ברחבי אירופה 281 מקרי מוות הקשורים לגל החום חסר התקדים, כאשר תושבים רבים נאלצו להתפנות מבתיהם לאחר שריפות ענק שפרצו במוקדים שונים.

מעל 11 אלף בני אדם פונו מבתיהם באזור ז'ירונד בדרום-מערב צרפת עקב שריפות, וכן 6500 בני אדם שפונו במהירות מאתרי קמפינג ונופש בדרום-מערב צרפת לאחר שריפות שהתפשטו במהירות.

אלפי דונמים של יערות וטבע נשרפו בימים האחרונים בצרפת, ספרד ופורטוגל. בכמה כפרים בפורטוגל התבקשו התושבים להתפנות במהירות מבתיהם לאחר ששריפות שהחלו בספרד חצו את הגבול והגיעו לשטח פורטוגל.

בבריטניה הכריזו הרשויות על מצב חירום לאומי וכן אזהרת חום "אדומה", הנחשבת לגבוהה והקיצונית ביותר, לאחר שהתחזית הצביעה על טמפרטורות שיחצו את 40 המעלות באזורים שונים בממלכה. האזהרה חסרת התקדים קובעת כי "ישנה סכנת חיים כתוצאה מהחום" והתושבים מתבקשים לשנות את שגרת חייהם על מנת להישאר במקומות מוצלים וממוזגים ככל האפשר. על כבישים רבים פוזר חול על מנת למנוע התכה.