ברגל ימין. העתודה מול יוון
ברגל ימין. העתודה מול יוון צילום: FIBA.BASKETBALL

לפני שלוש שנים רשמה נבחרת העתודה של ישראל היסטוריה כשהניפה בפעם השניה ברציפות את גביע אירופה והפכה לשניה בהיסטוריה שעושה זאת שנתיים ברציפות.

מאז לא הניפה אף נבחרת את הגביע היוקרתי זאת בשל מגיפת הקורונה שגרמה לביטול טורניר היורובאסקט, אליפות אירופה בכדורסל עד גיל 20.

היום נפתחה האליפות שוב ונבחרת העתודה של ישראל, עם סגל שחקנים אחר פתחה את הטורניר בדיוק מהמקום אותו סיימה את זה לפני שלוש שנים - עם ניצחון על היריבה שממול.

הפעם הייתה זו נבחרת יוון כשזו לא הצליחה למצוא מענה לכוכב הנבחרת, נועם דוברת הקפטן שהתעלה מעל כולם בדקות הסיום בדרך לניצחון בתוצאה 69:65.

נבחרת העתודה של ישראל פתחה את המשחק הראשון באליפות המתקיימת בפודגוריצה שבמונטנגרו, עם מחצית ראשונה נהדרת בה קלעה 7 שלשות מ-15 ניסיונות שאפשרו לה לפתוח פער של 14 נקודות על היוונים.

את המחצית השניה פתחו היוונים עם הגנה חזרה אך ריצת 13:3 של ישראל בהובלת נועם דוברת סגרו את הסיפור והיוונים עם אחד מכוכבי האליפות פורוורד פנאתינייקוס לפטריס מנדזוקאס, הצליחו רק לצמק עד לסיום.

אלופת אירופה פותחת את האליפות ברגל ימין בניסיון לעשות דבר שלא עשתה אף נבחרת מעולם - לזכות באליפות אירופה בכדורסל בפעם השלישית ברציפות.