ארנון סגל
ארנון סגל צילום: יוסי אלוני

אחרי 14 שנים כעיתונאי: ארנון סגל החליט להתמודד על מקום ברשימת הציונות הדתית לכנסת.

סגל נחשב לאחד מאנשי הר הבית הבולטים, ובשנים האחרונות מקדם במרץ עליית יהודים אל ההר בכל ימות השנה.

"הכל מתחיל מהבית", אמר סגל. "שנים רבות של עיסוק בבית הלאומי שלנו שבהר הבית והתרעות בלתי פוסקות על ההפקרות השוררת בו, הביאו למסקנה שהגיעה העת לשנות מקצה לקצה את המציאות הבלתי-נתפסת הזו.

"שנים רבות מדי זנחנו את חלומותינו הגדולים והנחנו לאחרים לקבוע עבורנו את גבולות האפשר. יש לנו חלום גדול, חלום הדורות היהודי, והגיע הזמן לממש אותו: להכיר בהר הבית כמקום קדוש ליהודים ולאפשר בו חופש פולחן".

לדבריו אחרי 17 שנים של דשדוש, הגיע הזמן לשוב גם לגוש קטיף. "כן, ממש לשוב ולבנות אותו מחדש. במוקדם או במאוחר, זה ברור לכולם כמדומה, לא תיוותר לנו ברירה אלא להכריע את חמאס, ואז הרי נעמוד בפני הצורך להחליט מה נעשה בשטח הזה שהשלכנו אחרי גבנו ב-2005.

"הגיע הזמן לבטל את סעיף הנכד בחוק השבות, כך שרק יהודים לפי ההלכה יוכלו לעלות ארצה. הגיע הזמן לפעול ביתר נחרצות להשיב את המסתננים לארצם. הגיע הזמן לרסן את מערכת המשפט: להוציא את השופטים מהוועדה לבחירת שופטים, לבטל את האפשרות של בג"ץ לפסול חוקים ולפצל את תפקיד היועץ המשפטי לממשלה. הגיע הזמן לרסן את המשטרה ואת שב"כ ולהביא את רשויות החוק לשמור על החוק ועל כבוד האזרחים הטובים – ובעיקר לדעת להבדיל בין אויב לאוהב".

סגל מתכנן רפורמה ברבנות הראשית לישראל: "הגיע הזמן שהרבנות הראשית תחדל מלהיות מש"ק הדת של מדינת ישראל ותחזור לייעודה המקורי: מורת הדרך לרבים, סמכות רוחנית והלכתית. הגוף הבוחר חייב להשתנות. לא עוד 150 עסקנים אקראיים אלא קלפיות שבהן יוכל לבחור את חברי מועצת הרבנות כל מי שיתחייב לציית לפסקיה. מספר חברי מועצת הרבנות הראשית צריך לגדול מ-15 ל-71, ואלו בתורם יבחרו את הרבנים הראשיים".