שריפת האוטובוסים
שריפת האוטובוסיםצילום: דוברות כבאות והצלה מחוז צפון

שלושה ערבים תושבי טובא זנגריה נעצרו על ידי המשטרה בדרכם להצתת אוטובוסים, וברכבם נמצא "פק"ל הצתות". לאחר מעצרם של השלושה נעצרו עוד שמונה חשודים במעורבות בהצתות.

פעילות סמויה של שוטרי מחוז צפון הביאה למעצר הרכב ובו שלושת החשודים בשעה שנסע סמוך לצומת עמיעד ביום שישי בערב. בחיפוש ברכב נמצא "פק"ל הצתות" שכלל חומר דליק, לפידים מוכנים, כלי תצפית ופריצה, פנסים, לוחיות זיהוי מזויפות, כפפות ובגדים להחלפה.

לאחר חקירתם של השלושה, פשטו כוחות משטרה ביום ראשון לפנות בוקר על מספר יעדים בכפר טובא זנגריה ובעיר סחנין, ועצרו עוד 8 חשודים בחשד למעורבות בהצתות וסיוע. גם הם יובאו לדיון בבקשת המשטרה להאריך את מעצרם.

נתפסו על חם
נתפסו על חםצילום: דוברות המשטרה

לשלושת החשודים, בשנות ה-20 לחייהם, מיוחסים גם אירועי הצתת האוטובוסים בתחנה המרכזית צפת ואירועי הצתות נוספים ברחבי הצפון בחודש האחרון. מעצרם הוארך בבית המשפט עד ליום שלישי הקרוב.

על פי החשד, השלושה פעלו בשליחות של ארגון פשיעה המבצע סחיטה של דמי חסות מעסקים בצפון תחת מסווה של פעילות שמירה.

מפקד מחוז צפון, ניצב שמעון לביא: "אנו פועלים בכל העוצמה ובכל הכלים הקיימים ברשותנו כנגד תופעת גביית דמי החסות - 'פרוטקשן'. מתפיסת המבצעים כבמקרה זה, ועד פעילות פשיעה כלכלית כנגד שולחיהם - ראשי ארגוני הפשיעה. במקביל למערכה שלמה שאנחנו מפעילים בכדי לתפוס את העבריינים 'על חם' העלינו את הצורך לבצע שינוי בחקיקה על מנת לאפשר לנו כלים נוספים לפעולה כנגד התופעה של סחיטת דמי החסות''.