משה חוגג. הארכה נוספת למכירת הקבוצה
משה חוגג. הארכה נוספת למכירת הקבוצה צילום: פלאש 90

לא מספרים בדיחה פעמיים. אחרי שכבר האריכה בארבעה ימים את מועד הדד-ליין עד להגשת תקציב מספק לליגת העל בכדורגל ואחרי עוד שלושה ימים שעברו מאז תום הדד-ליין, היום (ראשון) הודיעה הרשות לבקרת התקציבים מטעם ההתאחדות לכדורגל כי היא נותנת הארכה נוספת בת שבוע ימים לבית"ר ירושלים והעומד בראשה משה חוגג בטרם תפסוק עליה לרדת אל הליגה השניה, הליגה הלאומית.

כזכור, ביום ראשון שעבר תם מועד הדד-ליין הראשון אותו הציבה הבקרה התקציבית לבית"ר ירושלים והעומד בראשה משה חוגג כדי להעביר את התקציב לעונת 2022/23 בליגת העל שבכדורגל.

לאור התקדמות במשא ומתן לכאורה עם הבעלים של בני יהודה ברק אברמוב וקבוצת רכישה אמריקאית בתיווכו של ראש עיריית ירושלים לשעבר ח"כ ניר ברקת, הודיעה הבקרה על הארכת הדד-ליין עד ליום חמישי.

משביום חמישי לא הצליח חוגג למכור ולהעביר את הבעלות לידיי חברו ברק אברמוב, למרות שכבר הודיעו כי אכן העבירו את הזכויות בכפוף לאישור המשטרה ולעזרה מעיריית ירושלים, הייתה אמורה להודיע הבקרה התקציבית על הורדת בית"ר ליגה.

היום, בשעות הערב התכנסה מליאת הבקרה התקציבית והודיעה כי החליטה לאפשר הארכה נוספת ואחרונה בהחלט לבית"ר בכדי להעמיד תקציב ראוי לליגת העל.

על פי החלטת הבקרה, ההארכה שניתנה עד ליום ראשון הבא בשעה 12:00 בצהריים, נועדה כדי לקבל את הנתונים במלואם.

"הבקרה תעביר לקבוצה את נתוני התקציב הריאליים, לרבות התייחסויות לפערים הקיימים בין סעיפי התקציב שהציגה הקבוצה לבין הסכומים המאושרים על ידי הבקרה. ככל ולא יתקבלו הנתונים במלואם עד ליום ראשון, וככל שהנתונים שיתקבלו לא יניחו את דעתה של יו"ר הבקרה לצורך אישור תקציב הקבוצה, הדבר יגרור את ירידת הקבוצה באופן אוטומטי לליגה לאומית ללא צורך בהחלטה נוספת של מליאת הרשות לבקרת תקציבים".

עוד אמרו בבקרה כי "בהתאם לסעיף 18ב׳ (1): כל הרואה עצמו נפגע מהחלטת מליאת הרשות רשאי להגיש לנשיאות בית הדין העליון בקשה לרשות לערעור תוך 48 שעות מיום מתן החלטת מליאת הרשות".

כעת בבית"ר ובסביבת הבעלים המיועד ברק אברמוב שזכה לתמיכה מפתיעה ורחבה מאוהדים רבים, לנסות ולהגיע להסדר מיידי הן עם משטרת ישראל שמסרבת לעסקת המכירה במתכונתה הנוכחית לפיה הכספים יגיעו לידיי משה חוגג החשוד בפלילים ונמצא תחת חקירות, והן עם עיריית ירושלים שמסרבת לתת ערבויות לפני רכישת המועדון מידייו של חוגג.