שלמה בר אבא
שלמה בר אבאצילום: ג'ראר אלון

תיאטרון חיפה הציג הבוקר ( שני) את עונת התיאטרון החדשה. העונה, נועזת, מקורית ובלתי מתפשרת עם זרקור על החברה הישראלית כשבמוקד המשפחה הישראלית על שלל מורכבותה וגווניה. בין ההצגות שורת יוצרים מרתקים ביניהם אפרים קישון, ארתור מילר, מריוס פון מיינבורג, אוהד חיטמן ועוד.

ניצה בן צבי מנכ"לית מספרת שהשנה יהיו 3 מחזות זמר ישראלים מקוריים בבכורה עולמית!!, קלאסיקות ישראליות ועולמיות: הכתובה מאת אפרים קישון והמחיר מאת ארתור מילר. פסטיבל מקור - פסטיבל הקריאה המבוימת של תיאטרון חיפה יתקיים השנה בסימן מחזאות פוליטית עם מחזה שנכתב על סיפור אלאור אזריה, מחזה בנושא נערי הגבעות ועוד. לראשונה בישראל - המחזה "מטורללים" מאת מריוס פון מיינבורג (שכתב את "המכוער") והחממה לתרבות המחר – חדש! תיאטרון כמרחב למידה.

מחזמר - השנה היפה בחיי

מחזמר חדש ומקורי מאת אוהד חיטמן, יוצר המחזמר המצליח "בילי שוורץ", בבימויו של משה קפטן, בהפקת תיאטרון חיפה בשיתוף תיאטרון הבימה מחזמר ישראלי מקורי, מצחיק ומרגש מאת אוהד חיטמן (יוצר המחזמר בילי שוורץ).

סיפורם של דנה ורוני בלומנטל- זוג צעיר קרייריסטי ומצליח, המתמודד עם המעבר מחיי נישואין רומנטיים, יציבים ורגועים לשגרה המאתגרת שבהורות לבנם אריק שזה עתה נולד בליווי אמא וחמות דעתניות השונות בתכליתן...

מחזמר - סוניה

מחזמר מקורי מאת גיא פרטי (מוסיקה) ושחר שמאי (מחזה ומילות השירים).

סוניה היא יצירה מוזיקלית-דרמטית, בהשראת סיפורם של סוניה ושמעון פרס. במערכת היחסים של השניים שזורה ההיסטוריה של מדינת ישראל, מהמפעל הציוני והקמת קיבוץ אלומות, דרך מירוץ ההתחמשות, המאבקים הפוליטיים, ההסכמים המדיניים, האתגרים הכלכליים, הביטחוניים ועוד. עם זאת, השירים ביצירה אינם מתמקדים בפרסונות הציבוריות, אלא מספקים נקודת מבט אינטימית על היחסים ביניהם.

האהבה ממבט ראשון כפי שמתאר אותה שמעון ('סוניה'), החלטתה של סוניה להתגייס לצבא הבריטי ('אשה כמוני'), החיים בניו-יורק ('שינוי בנוף') האתגרים שסיפקו להם החיים הציבוריים, כמו למשל בבר המצווה של בנם יוני ('לחייך ולשתוק'), שיאו של הקונפליקט ערב מועמדותו של שמעון לתפקיד נשיא המדינה ('חוזרת הביתה׳) ורגעים רבים נוספים. בליווי תזמורת חיה על הבמה.

סווינג

מחזה מוזיקלי מאת ובבימוי צביה הוברמן. המחזה מביא את סיפורו של מועדון ריקודים תוסס בתל אביב הקטנה כשבעולם מתרחשת מלחמת העולם השנייה ובארץ מתקיים המנדט הבריטי.

מועדון ה"ריץ" נחשב לאחד ממקומות הבילוי המצליחים בעיר, בזכות הכוכבת שלו ובזכות הרפרטואר של להיטי התקופה הלקוחים מסרטי הקולנוע האמריקאים (להיטים של אירוינג ברלין, גרשווין, קול פורטר וכו') .

הקהל שמגיע למועדון מורכב מקצינים וחיילים זרים מכל העולם, סוחרים ערבים עשירים, ויהודים שנמלטו מאירופה בעור שיניהם ומגיעים למקום כדי להתרפק על העולם שעזבו מאחור.

על רקע זה צומח סיפור אהבה בלתי אפשרי בין צעירה יהודיה שברחה מגרמניה הנאצית לבין בעל המועדון -גרמני מקהילת הטמפלרים מהמושבה שרונה ,שרוב חבריה תמכו במפלגה הנאצית בגרמניה.

"הכתובה" בעיבוד בימתי חדש ומפתיע

קומדיה מאת אפרים קישון בבימויו של משה נאור ובכיכובו של שלמה בראבא-

בליווי נגינה חיה על הבמה ושירים מתקופת עשור למדינה.

הסיפור מתרחש בישראל, בשנות ה-60. אלימלך ואשתו שפרה הם חברי קיבוץ לשעבר, שמגלים אחרי 25 שנים של חיים משותפים, שייתכן שמעולם לא התחתנו כדת.

כאשר בתם איילה עומדת להתחתן, היא מבקשת מהם את כתובתם, למען הסדרי החתונה, אך הם לא זוכרים היכן הכתובה והאם בכלל התחתנו כדת וכדין.

כאשר אלימלך מבין, שללא הכתובה לא תוכל איילה להינשא לרוברט, הוא מבקש משפרה שתינשא לו, אך זו כבר אינה מעוניינת בכך, מפני שאינה מאמינה שאלימלך באמת אוהב אותה.

אלימלך ואיילה בתו עושים הכול על מנת להחזיר את שפרה אל אלימלך. האם יצליחו?

"המחיר" דרמה משפחתית. בכיכובם של יעקב כהן ואסי לוי

לאחר שש-עשרה שנות נתק כמעט מוחלט, נפגשים שני אחים בדירה ממנה יצאו לצורך מכירת הרהיטים שהיו שייכים לאביהם שנפטר מספר שנים קודם לכן.

מה שנראה כניסיון התקרבות בין שני האחים למודי הכאב והכישלונות, הופך להתמודדות לא פשוטה, כשמטעני עברם משמשים אותם ככלים במאבק.

גם אשתו של אחד האחים, שמגיעה איתו לדירה וחושפת את מערכת היחסים המורכבת ביניהם, מקשה על ההתקרבות בין האחים

אל הזירה נקלע סוחר רהיטים משומשים זקן ערמומי ומשעשע, שמתמרן ביניהם ומתמרן אותם ומבין הארבעה הוא היחיד היוצא מהזירה וחיוך על פניו.

מתח, הומור, פיקחות, וחוכמת חיים משמשים בערבוביה בדרמה המשפחתית. מחזה מאת אחד מגדולי המחזאים בעולם ובבימויו של משה נאור, שביים לא מזמן את הקלאסיקה הנודעת "כולם היו בניי" - הפקה שזכתה להצלחה רבה.

"מטורללים"

זוג צעיר שב הביתה מחופשה. הדירה קצת מוזנחת, העציצים לא הושקו, חברת החשמל מאיימת לנתק את הזרם וחבילה מסתורית משולח לא ידוע מחכה להם. למה זוג הידידים שלהם, שסיבלט את הדירה, לא טיפל בכל זה? זוג הידידים מופיע, ובכלל מתברר שהם בעלי הבית, ואילו הזוג הראשון היה אמור לשמור על הדירה, אבל ככל הנראה נסע לחופשה. האמנם? במשחק המצחיק עד דמעות שמתפתח מכאן, שני הזוגות מחליפים זהויות כל כמה דקות, לובשים ופושטים מסכות ובגדים, משנים את המציאות ואת מערכות היחסים שלהם בקצב מטורף, ולא מפסיקים להפתיע ולהיות מופתעים מהגמישות של הזהות האנושית. הסוף, כמובן, מפתיע ובלתי צפוי – אבל גם כל מה שקורה לפניו הוא כזה, ואף יותר.

הטוב הרע והנערה -קברט אימפרוביזציה

שני שחקנים ושחקנית יציגו מופע הכולל שירים, מערכונים וסצינות- והכל על טהרת האילתור!

כל ערב הוא חד פעמי, והקהל קובע מה יקרה על הבמה.

לצד הרפרטואר החדש, יוצגו גם ההצלחות הממשיכות שכבר כבשו קהל רב ברחבי הארץ: צניחה חופשית, הקומיקאים, רכוש נטוש, משוגע עליה (בשיתוף הבימה), שוק המציאות ומאחורי העיניים.