הצעירים החרדים
הצעירים החרדיםצילום: יחצ

למעלה מ-40 חרדים, בוגרי תכנית ההכשרה של מסלול 'מעלות 3' בשירות האזרחי, נקלטו בתפקידי מפתח במערך התוכנה של שירות בתי הסוהר ומשטרת ישראל.

בני השירות שנקלטו במרכזים הטכנולוגים של הגופים הביטחוניים סיימו את ההכשרה המקצועית במסגרת תכנית "מעלות" בה הם השתתפו בחודשים האחרונים.

ההכשרה המקצועית נבנתה במיוחד עבור התוכנית על ידי ועדת היגוי מיוחדת בה חברים חברות ההייטק מהשורה הראשונה והגופים הביטחוניים, מתוך מחשבה על הכשרה מקצועית מושקעת עם התאמה מלאה לדרישות של עולם ההייטק.

כעת בני השירות עוברים לשלב המעשי בשירות האזרחי, בה הם יתרמו בצורה משמעותית ובמהלכו הם ירכשו ניסיון תעסוקתי מעשי ששווה הון במערכות משמעותיות שאחראיות על פיתוח תוכנה של מערכות הביטחון בישראל, מה שיזניק אותם מקצועית ויקדם אותם בעת יציאתם לעולם התעסוקה עם סיום התכנית בשנתיים הקרובות.

אנשי המקצוע בגופים הביטחוניים התרשמו מאוד מהרמה הגבוהה והיכולות של בני השירות בתוכנית, וציינו לשבח את ההון האנושי המיוחד ואת הכישרונות הברוכים של המשתתפים, בעקבות כך ישנם בני שירות שנקלטו ליחידות מסווגות בתפקידים טכנולוגיים משמעותיים.

ראובן פינסקי, מנכ"ל הרשות לשירות אזרחי: "בנוסף לחשיבות של הנתינה לכלל ולזולת, אנו מעניקים לבני השירות את הערך המוסף הדרמטי של הכשרה מעשית לעולם התעסוקה, בדגש על עולם ההייטק שהוא שוק התעסוקה העכשווי והמשמעותי ביותר. ההצלחה של בני השירות להתקבל למקומות הנחשבים ביותר היא תעודת כבוד לשירות ולארגון 'חברים' שעושים עבודת קודש לאורך כל השנה ורושמים הישגים מרשימים ובמיוחד לבני השירות עצמם".

שימי גשייד, מנכ"ל ארגון "חברים": "הרגע בו בני השירות מסיימים את ההכשרה המקצועית ועוברים לשלב המעשי בגופים המובילים במדינת ישראל הוא רגע מרגש ומדהים שמספר את סיפורם של בני השירות שתורמים לעמם, לסביבתם ולעצמם כשהם מבטיחים להם ולמשפחותיהם עתיד כלכלי טוב יותר במעטפת מלאה שדואגת לכל צרכיהם בכל המובנים של אורח החיים הייחודי עבור בן שירות מהציבור החרדי".

זאב סקלר, יועץ השירות האזרחי לתעסוקה: "מרגש לראות עוד מחזור מסיים את שלב ההכשרה המקצועית ונקלט במקומות איכותיים לצבירת ניסיון תעסוקתי איכותי, מדובר בתוכנית הטובה והמושקעת ביותר לצעיר החרדי, תוכנית המשלבת הכשרה מקצועית איכותית עם ניסיון תעסוקתי משמעותי במקומות נחשבים".

תכנית "מעלות 3" היא פרויקט הדגל של השירות האזרחי, המעניקה מכינה והכשרה מקצועית בתחילת השירות לבני שירות העומדים בתנאי הסף וזכאים להתקבל לתכנית, במהלך התוכנית בני השירות מקבלים הכשרה מקצועית מקיפה וניסיון משמעותי איכותי ויכולות המבטיחים להם בעזרת השם הצלחה גדולה בהמשך החיים המקצועיים בעולמות ההייטק.

בוגרי "מעלות 1" כבר השתלבו במקומות נחשקים מאוד ונהנים מהכנסה גבוהה וביטחון תעסוקתי איכותי.