יהיו בשלב הבתים? אוהדי מכבי חיפה
יהיו בשלב הבתים? אוהדי מכבי חיפה פלאש 90

התחזית: חורף חם. מכבי חיפה קיבלה היום (שני) הגרלה קלה בדרך לשלב הבתים של ליגת האלופות ורוח גבית רגע לפני משחקה הראשון במסגרת הסיבוב השני של מוקדמות ליגת האלופות מול אולימפיאקוס היוונית.

בעוד יומיים תעלה האלופה הישראלית למשחקה הראשון במסגרת האירופית לעונת 2022/23 באצטדיונה הביתי, ואחרי ההפסד המאכזב בדו-קרב הפנדלים להפועל באר שבע על התואר הראשון של העונה, תואר אלוף האלופים באותו האצטדיון, קיבלה חיפה בשורות טובות עם היוודע זהות היריבה שמחכה לה בשלב הבא.

על פי ההגרלה שהתקיימה היום, במידה שחיפה תצליח לעבור את אולימפיאקוס היוונית בסיבוב השני של מוקדמות ליגת האלופות, היא תשחק נגד אפולון לימסול הקפריסאית בסיבוב השלישי.

הקפריסאים אמנם זכו באליפות בעונה החולפת אך מדובר ביריבה קלה בטח לאור מי שיכולה הייתה חיפה לקבל במקומה כמו למשל פרנצווארוש ההונגרית.

הקפריסאים כאמור זכו אשתקד באליפות אך הייתה זו אליפות ראשונה שלה אחרי 16 שנים והיא לא נחשבת לאחת מהקבוצות הטובות באי השכן.

מלך השערים של הקפריסאים בעונה החולפת היה פיטאס המקומי ומי שעשוי להיות בכותרות הוא קשרה הלבנוני ז'ראדי שספק אם יגיע לישראל. עוד שם שעשוי לשחק במדי הקפריסאים ולו קשר טוב עם חיפה הוא שחקן מכבי פתח תקווה בעונה החולפת, עידו שחר השייך למכבי ת"א ועשוי לעבור לקפריסאים בהשאלה לעונה אחת.

גם אם חיפה תודח על ידי אולימפיאקוס, היא ככל הנראה תופיע בשלב בתים כאשר זו תנשור למוקדמות הליגה האירופית שם תשחק נגד המפסידה במשחק שבין אותה פרנצווארוש ההונגרית ממנה נמנעה בסיבוב השלישי של מוקדמות ליגת האלופות לסלובן ברטיסלבה החלשה.

כך או כך, לאוהדי מכבי חיפה מחכה חורף חם, אלא אם יהיה כישלון גדול וחיפה תודח בבושת פנים על ידי כל ירובתיה שבדרך לשלב בתים של אחד משני מפעלי הליגות היוקרתיים ביותר באירופה.