נבחרת העתודה הערב מול איטליה
נבחרת העתודה הערב מול איטליהצילום: FIBA.BASKETBALL

יממה בלבד עברה מאז הגיעה נבחרת העתודה של ישראל בכדורסל להארכה. אז, לפני יום זה נגמר עם הפסד בידיי נבחרת פורטוגל שהצליחה לחזור מפיגור בן 20 נקודות וישראל מצאה את עצמה במקום האחרון בבית.

הערב (שני) הנבחרת הצעירה של ישראל בכדורסל עשתה זאת בעצמה כשחזרה מפיגור לניצחון בהארכה על נבחרת איטליה בתום דרמה גדולה וחזרה למקום אליו היא כיוונה - המקום הראשון בבית ב'.

הנבחרת ניצחה בזכות סל ניצחון 19 שניות לסיום המשחק של הסנטר גלעד לוי שחתם לפני שבוע בהפועל ירושלים, ועם ניצחון על חודו של נקודה בתוצאה 83:82 על איטליה, סיימה הנבחרת הישראלית את שלב הבתים באליפות אירופה בכדורסל בראשות בית ב'.

למעשה, זה לא היה קל בכלל. לא פחות מ-25 פעמים עברה ההובלה ידיים כאשר הפער בין שתי הנבחרות עמד בשיאו על 6 נקודות לזכות האיטלקים ו-4 בלבד לזכות הישראלים.

בסופו של דבר, האופי של נבחרת העתודה וקור הרוח ברגעי הסיום הם אלו שעשו את ההבדל.

לוי, שקלע את סל הניצחון היה זה שגם הוביל את ישראל עם 17 נקודות ו-11 ריבאונדים ובכך ישראל מסיימת שלושה משחקים בשלב הבתים בשלושה מותחנים אך עם המטרה לשמה הם הגיעו - שמירה על התואר בו זכו שנתיים רצופות, אלופת אירופה בכדורסל.

ישראל, שהחלה את ההתמודדות כשהיא במקום האחרון בבית, סיימה אותו כראשונה. תצוגה מעוררת השראה של החניכים של אורן אהרוני, שלא איפשרו לאיטלקים הפייבוריטים לייצר יתרון משמעותי בשום שלב, הסתיימה עם חיוך גדול.

בשלב הבא, שלב שמינית הגמר תפגוש ישראל את נבחרת סלובניה שסיימה אחרונה בבית א' אך ניצחה את צרפת הראשונה באותו הבית ועל כן אין לזלזל ולהמעיט בערכה וחוזקתה.