ילקוט
ילקוט צילום: pixbay

תיק בית הספר הוא הפרטנר הנאמן של הילדים הכובשים את ספסל הלימודים וילווה אותם יום יום בבית הספר.

הפרמטרים של גודל, מבנה, משקל ועיצוב התיק בעלי השפעה משמעותית ויש לבחון אותם לעומק לפני שרוכשים את התיק המבוקש.

קולקציות הילקוטים העדכנית כוללת כוכבים מרשימים המשלבים בין נוחות לאופנתיות כולל שדרוגים כמו עגלת טרולי או ידית נשלפת, ארגונומיה מתקדמת והדפסים מרהיבים בתלת ממד ליצירת תיק בית ספר מנצח.
מהם התיקים הבולטים בזירה ועל מה יש לשים דגש בדרך לילקוט הנבחר? טיפים שאסור לפספס ברכישת תיקים לבית הספר או תיק גן (כי הקטנים גם רוצים להרגיש כמו הגדולים).

טרולי או לא?

בשלב הראשון כדאי להחליט איזה ילקוט יתאים לילד: תיק בית ספר עם גלגלים לילדים שמעדיפים לגלגל את התיק במיוחד אם הדרך ארוכה וכך נמנעים מלשאת את התיק על גבם או תיק עם ידית נשלפת שמאפשרת ליהנות לפי בחירה משני מצבים – הסעה או נשיאה.

קחו בחשבון שבתיק עם עגלה אפשר גם לחלץ את המוצר מהעגלה כאשר רוצים ללכת בלעדיה, אך כל עוד הולכים עמה צריך לחשוב מה עושים אם הילד צריך להרים לפתע את התיק – הוא עשוי להיות מעט כבד עבורו ויש לקחת זאת בחשבון מבעוד מועד.

מדדו היטב את התיק ביחס לגב של הילד ובדקו שהוא פרופורציונאלי ביחס אליו ובכל מקרה, העדיפו פריטים המגיעים עם רצועות מתכווננות מרופדות שיכולות להפחית לחץ באזור הכתפיים וגם להתכוונן ביחס לילד המתפתח וגדל.

יש להתייחס במיוחד לחלק של הגב שהוא מרופד ויש כריות לשכמות ולגב התחתון לתמיכה מרבית.
טיב החומר מהם עשוי התיק בעל חשיבות רבה ויש לוודא שהמוצר עשוי מחומרים עמידים לאורך זמן ולא קלים שיפרמו במהרה.

יש מקום להכל
יש מקום להכל צילום: pixbay

ארגון שווה המון

ילקוט הכולל פתרונות אחסון יהפוך את החיים של הילד לקלים ופשוטים יותר ויכניס סדר לחיים שלו.
חשוב שהילד יוכל לאתר בקלות את הספרים והמחברות, הקלמר, בקבוק וכל מה שהוא צריך ולהשיב אותם למקומם בקלות.

לכן, כדאי לבדוק מראש שלפריט יש את כל מה שאתם צריכים כמו מקום ייעודי לבקבוק שתייה, תא קדמי, תאים פנימיים בגדלים שונים ובעקבות זאת תוכלו להחליט היכן לשלב מה.
מיקומם של התאים מסייע בפיזור העומס באזורים שונים שלא הכל יהיה מרוכז במרכז הגב אלא גם בצדדים וכדומה. בדקו היטב את הרוכסנים שיש רוכסנים משני הצדדים ושיהיה קל לפתוח אותם בקלות.

לתקתק הופעה בסגנון המועדף

תיקים לבית הספר הפכו מזמן לפריט אופנתי ואפשר לראות זאת בליינים השונים הנושאים דמויות אהובות על קהל הילדים, גיבורי על והדפסים ועוד. חשוב לשתף את הילד בבחירת תיק אופנתי שהוא יאהב להסתובב עמו. אך יחד עם זאת - אל תתפשרו על בטיחות, סגירה מאובטחת, חומר נושם ואוורירי במיוחד בימים חמים וחומר עמיד שלא ייקרע חלילה.

בנוסף, אל תתפתו למחירים מוזלים של תיקים, כי תיק לא איכותי עשוי להכביד על הגב של הילד, לגרום לאי נוחות ואף להתפרק במהרה.
ילקוט הוא מסוג המוצרים בהם משקיעים וכדאי ללכת על בטוח ולבחור ילקוטים של מותגים מובילים ואמינים שידוע שמשקיעים מחשבה ותכנון ארגונומי תוך הקפדה על הפרטים הקטנים ביותר בין אם זה תפירה וגימור והכי חשוב – תיק שבריא לגב גם בסחיבה ממושכת.

מחפשים תיקים לבית ספר , תיק גן ? היכנסו לקטלוג התיקים באתר מכלול – חנות כלי כתיבה אונליין וסניפים בפריסה ארצית