מירוץ בשביל הבנים הדרוזים חוזר
מירוץ בשביל הבנים הדרוזים חוזר צילום: רונן טופלברג, כפיים אקטיב

האירוע השנתי הרשמי למען החללים הדרוזים, מרוץ "בשביל הבנים הדרוזים", חוזר במתכונת מלאה ועשירה ובהפעלה של נשיא המדינה הרצוג.

לאחר שנתיים של הפסקה בהן לא התקיים בשל מגפת הקורונה, המירוץ המסורתי למען החללים הדרוזים יתקיים זו הפעם השמינית, כשיוזנק ביום שישי 16 בספטמבר 2022 ביער לביא הסמוך למחלף גולני וקרוב למתחם קבר יתרו שבקרני חיטין.

המרוץ אותו מפיקה חברת "כפיים", החברה המובילה בישראל בהפקת אירועי Active Life Style, יכלול שני מקצי ריצה של 10 ק"מ ו-5 ק"מ, מקצה הליכה עממי באורך 3 ק"מ ומקצה רכיבה באורך 25 ק"מ.

השנה מי שיצטרף ויקח חלק פעיל במירוץ המסורתי למען החללים הדרוזים יהיה לא אחר מאשר נשיא המדינה הרצוג, כאשר השנה מתווסף חידון אינטראקטיבי מאתגר "בעקבות חמיצר ואוצרות העדה הדרוזית" בעריכתו של החידונאי דן חמיצר שיושק במהלך האירוע ויימשך חודש ימים.

נשיא המדינה הרצוג יגיש את חידת הגמר בחידון נושא הפרסים, כאשר בין הפרסים ניתן למצוא אירוח כיד המלך ולינה בכפרים ובאטרקציות התיירותיות השונות המזוהות עם העדה הדרוזית.

כבכל שנה, גם השנה מי שעומדת מאחורי המירוץ זו עמותת "בשביל הבנים", כאשר המטרה היא לחשוף את התרומה של העדה הדרוזית לחברה בישראל, לעורר שיח רב תרבותי וליצור חיבורים בין המגזרים השונים בישראל. כמו בכל שנה, גם הפעם צפויים להשתתף אזרחים מכלל רבדי האוכלוסייה - תלמידים, בני נוער, בכירים ממערכת הביטחון והממשלה לצד משפחות החללים, אנשי משטרה, מד"א, כיבוי והצלה וכמובן אנשי צבא ויחידות צבאיות מהעבר וההווה.

במהלך האירוע יתקיים הפנינג ענק לקהל הרחב אליו צפויים להגיע עשרות אלפי מבקרים שייהנו מאוכל דרוזי מסורתי והפעלות ספורטיביות לכל המשפחה.

יוזם ומייסד פרויקט "בשביל הבנים", תא"ל (במיל') אמל אסעד, מזמין את הציבור הרחב לקחת חלק במרוץ: "אנו נרגשים לחדש את המסורת בימים מאתגרים לכל החברה בישראל. אירועי 'בשביל הבנים' המהווים מפעל הנצחה פעיל לזכר הלוחמים בני העדה הדרוזית, הם הזדמנות לקהל רחב ומגוון להביע הזדהות ותמיכה בבני המשפחות השכולות ולהכיר מקרוב את בני העדה ואת אורחות חייהם. המרוץ יתקיים באווירה של אחווה מקרבת לבבות ובמסגרת בילוי ופעילות בחיק הטבע על רקע נופי הגליל והעמקים הסובבים את הכפרים הדרוזים".