להוריד את אחוזי התקיפות על ישראל בעשרות מונים
להוריד את אחוזי התקיפות על ישראל בעשרות מוניםצילום: ללא קרדיט

שר התקשורת יועז הנדל כינס הבוקר (ג') את ההנהלה הבכירה של חברות התקשורת במשל"ט מערך הסייבר הלאומי בבאר שבע, במפגש שמטרתו לרתום את חברות התקשורת למאמץ ההגנה בסייבר אל מול המתקפות הגוברות בתקופה האחרונה.

בין המשתתפים היו מנכ"לית הוט טלקום מירב חליוה, מנכ"ל IBC יוסי חבר, מנכ"ל רמי לוי תקשורת רן אפרתי ובכירים מחברת בזק, פרטנר, פלאפון ויתר חברות התקשורת במשק הישראלי.

גבי פורטנוי ראש מערך הסייבר הלאומי: "אנחנו רואים במפגש פוטנציאל לשותפות שעשויה להוות מרכיב משמעותי ביכולות ההגנה של מדינת ישראל. ההסתכלות הרחבה שלנו ביחד עם ספקי התקשורת יכולה להוריד את אחוזי התקיפות על ישראל בעשרות מונים".

שר התקשורת הנדל: "חברות התקשורת הן הצינור שדרכו מגיעות התקפות הסייבר ויש לנו הרבה יריבים והרבה אויבים. ראש מערך הסייבר, תא"ל (מיל') גבי פורטנוי הציג לנו סקירה על מאות מתקפות בחודש, וזה הולך וגדל. אנחנו נחושים להגן על מדינת ישראל, לייצר כיפת ברזל בסייבר. משרד התקשורת אחראי לוודא שאנחנו מוצאים כל מתקפה כזאת ויודעים לעצור אותה ולהגן על מדינת ישראל ועל אזרחי מדינת ישראל. התחלנו תהליך של רגולציה וחולקת אחריות.

''חברות התקשורת הן המפתח להגנה ונקודת התורפה'', הדגיש הנדל. ''משרד התקשורת ומערכת הביטחון מפתחים יכולות של בקרה ותגובה. המבחן הוא במהירות. נעבוד קשה כדי שמדינת ישראל תישאר בטוחה".