דני דנון
דני דנוןצילום: ערוץ 7

סגן שר הביטחון ושגריר ישראל באו"ם לשעבר דני דנון פרסם היום (רביעי) הודעת תמיכה במבצע להקמת יישובים שמוציאה לפועל תנועת נחלה.

בארגון השמאל הקיצוני ''שלום עכשיו'' תקפו את דנון.

"גנץ כבר שנה רודף את המתיישבים ביו"ש ומפעיל את מערכת אכיפת החוק באופן נלהב וסלקטיבי נגדם", כתב דנון בחשבון הטוויטר שלו. "גנץ טס לו לארה"ב והשאיר הוראה להמשיך לפגוע במתיישבים".

"כשאני הייתי סגן שר הביטחון, חיבקנו את המתיישבים. גנץ בוחר לחבק את הפלסטינים", ציין. "כשנשוב לשלטון נמשיך לתמוך בכל מי שעוסק ביישוב הארץ. כל הכבוד לכל המתיישבים - עם ישראל אתכם".

תנועת שלום עכשיו תקפה: "ככה זה בליכוד - תנו להם הפרת חוק והם כבר ירוצו לחבק אותה", כתבו פעילי שלום עכשיו בטוויטר. "בתקופה העלובה שלכם המתנחלים היו מעל החוק, כי חיבוק עבריינים הוא הרגל בקודש אצלכם".

שר הביטחון בני גנץ עודכן אתמול בפרטי התוכנית להקמת מאחזים חדשים במספר מוקדים ביהודה ושומרון, המתוכננת לצאת לפועל היום בהובלת תנועת ההתיישבות נחלה.

לאור זאת, הנחה שר הביטחון להעביר מסר ברור לאזרחים הישראליים שבכוונתם לקחת חלק בתוכנית, כי מדובר בפעילות שאינה חוקית, אשר גורמי הביטחון הונחו להיערך למניעתה ולטיפול בה.

שר הביטחון הדגיש בהתאם למידע שהובא בפניו, כי רבים מהמתכננים להשתתף בפעילות, הנמנים על הרוב המוחלט של תושבי יהודה ושומרון שהם אזרחים שומרי חוק, אינם מודעים לכך שהפעילות אינה חוקית ולא מתאומת עם גורמי הביטחון. לכן, יש להעביר מסר זה בכלל הצירים האפשריים.

גנץ ציין כי לצד המשך הבנייה וחיזוק ההתיישבות החוקית, תינקט אכיפה קפדנית, ולא תתאפשר הפרת חוק. עוד ביקש שר הביטחון להדגיש כי הפעילות שאינה מתואמת עם כוחות הביטחון צפויה להעמיס על הפעילות המבצעית השוטפת, ולפגוע בסדר הציבורי.

תנועת "נחלה" זוכה לתמיכה רחבה בכינוס של הליכוד