רומן זדורוב
רומן זדורוב צילום: David Cohen/Flash90

בהודעה מיוחדת שהיא מפרסמת היום (רביעי) בעקבות הממצאים בפרשת רצח תאיר ראדה מודיעה פרקליטות המדינה כי תאפשר לפרקליטיו של רומן זדורוב להעלות עדים ומומחים מטעמה על מנת להוכיח את חפותו של זדורוב.

בהודעת הפרקליטות נאמר כי הממצאים שנחשפו יילמדו על ידי הפרקליטות ובהתאם למסקנות תימסר עמדתה לבית המשפט.

"חוות הדעת של המכון הלאומי לרפואה משפטית בנוגע לממצאי בדיקת דגימות השיער מזירת הרצח של תאיר ראדה ז"ל, שנערכה באישור פרקליט המדינה ועל דעת היועץ המשפטי לממשלה דאז, עוסקת בדנ"א מיטוכונדריאלי", מציינים ברפקליטות ומעירים כי "בהינתן התשתית הראייתית הקיימת, ובשים לב לאופי של ראיית הדנ"א המיטוכונדריאלי, על פניו ערכה הראייתי של הראיה החדשה הוא מוגבל".

"יחד עם זאת, פרקליטות המדינה לומדת את חוות הדעת, ובין היתר בוחנת את האפשרות להתייעץ עם מומחים נוספים בעניין זה, כדי לעמוד על המשמעויות האפשריות של חוות הדעת ואת השלכותיהן. כאשר יובהרו עד תום משמעויות חוות הדעת של המכון, ולאחר חקירת המומחים בעניינה של ראייה זו, הפרקליטות תשקול את משמעות הראייה ושילובה במארג הראייתי הקיים בתיק, ותציג לבית המשפט את עמדתה ביחס אליה".

בפרקליטות מדגישים כי "הגעה לחקר האמת היא הדבר היחיד שעומד לנגד עיניה של הפרקליטות בכל תיק, ובתיק זה בפרט". כאמור, באשר לדרישת ההגנה להעלות מחדש עדים ומומחים מטעמה על מנת להוכיח את חפותו של רומן זדורוב, נמסר בהודעת הפרקליטות כי "הפרקליטות הודיעה היום לביהמ"ש כי היא אינה מתנגדת לכך שההגנה תשוב ותעיד מומחים מטעמה בעניין זה, ובלבד שיגישו חוות דעת מטעמם".