דובי וינרוט
דובי וינרוטצילום: עופר עמרם

עו"ד דובי וינרוט סיפר היום (רביעי) על מקרה שבו סירב לייצג לקוחה בתיק של פגיעה מינית והדריך אותה לפנות לעורך דין שמסוגל "לתלות את האיש".

כזכור, וינרוט הודיע על לקיחת פסק זמן מכתיבה בחשבון הפייסבוק שלו לאחר שידור הפרק בתכנית "המקור" בו סופר כיצד היה מעורב כעורך דין בהחתמת קרבן של חיים ולדר על הסכמי שתיקה תמורת סכומי עתק.

"אני מעדתי ונפלתי בענק. כפי שאמרתי בעבר, לא הייתי מודע לתחום של פגיעות מיניות כלל", הוא כתב הבוקר בפייסבוק. "ראיתי בזה מלחמת ניירות מול עורכת דין. ובמלחמת הניירות ניצחתי אבל למעשה הפסדתי. הפסדתי ערכים ויכולת לעשות זום אאוט על עצמי".

"מאז ועד היום אני יכול לומר לכם שהגיעו אלי המון לקוחות אבל דווקא מהכיוון ההפוך", ציין. "המון נשים שנפגעו קשות על ידי בני משפחתם וביקשו שאטפל בתיק שלהם. טיפלתי בחלק נרחב וסיימנו תמיד בדרכי שלום עם הפוגע".

"אך לפני כשבועיים, הגיע אלי שוב תיק של פגיעה מינית קשה בתוך המשפחה. קרה המקרה, והתיק התגלגל באופן כזה שהפוגע הצליח להפעיל עליי את מידת הרחמים. יותר מידי. אמרתי ללקוחה שאני לא יכול יותר לייצג אותה. שהיא ראויה למישהו שיימצה עמו את הדין ואין לי את המסוגלות לתלות את האיש. היא התעקשה עליי בדווקא גם משום שאני לוקח את זה בחשבון אבל התייעצתי ולא הסכמתי. אני לא חושב שהיא ראויה לי במקרה הספציפי שלה".

"כך או כך, נעדרתי מהפייסבוק כדי לעשות תשובה שלמה. חקרתי את התחום הזה מהרבה זוויות – יש עוד המון מה ללמוד. אני מכיר ויודע שיש חלק קטן בציבור שלא ירצה לסלוח. את האמת אני אומר, שאולי הם צודקים אבל אני והם לא יכולים לדור בכפיפה אחת וזה בסדר. למדתי על הרבה דברים שזה בסדר גם ככה", הוסיף. "הכתם הזה לעולם יישאר חלק ממני ואני אקבל אותו באהבה ולעולם אלמד ממנו. וכמובן, כל מי שנפגע ממני, אני מבקש ממנו סליחה".