אילוסטרציה
אילוסטרציה צילום: ISTOCK

ועדת המחירים של משרד האוצר ממליצה להעלות את מחירי מעונות היום המפוקחים. לפי ההצעה, הסכום החודשי לילד בגיל 0 עד שנה שנמצא במעון מפוקח יעלה ב-120 עד 170 ש''ח בחודש.

אם תאושר גם הגדלת כוח האדם - מעונות עד גיל שנה צפויים להתייקר ב-500-600 שקלים, ובגילאי שנה עד 3 בכ-150 שקלים.

למעונות המפוקחים משתייכים רשתות המעונות של ויצ"ו, נעמ"ת ואמונה.

המלצה של ועדת המחירים טרם יצאה לשימוע אצל שרת החינוך ושר האוצר - שהם אלו שיקבעו אם אכן ניתן להעלות את המחירים. שרת החינוך יפעת שאשא ביטון הודיעה כי לא תאשר את המלצת הוועדה במקרה שלא תהיה התחייבות של משרד האוצר לסבסדה.

מויצו נמסר: "העלייה הצפויה היא לעג לרש ולא תאפשר לפתור את המשבר הלאומי שמדינת ישראל שרויה בו בענף הגיל הרך. הגיל הרך הינו חלק מערכת החינוך ואנו סבורים כי על מדינת ישראל לקחת עליו אחריות מלאה ולהשוות את שכר המטפלות לפחות לשכר הסייעות בגנים. אם לא כך, המשבר רק יעמיק''.

בוויצו הדגישו כי ''ללא שיפוי מתאים לא נוכל לשפר את התקינה במעונות היום. על המדינה להקצות משאבים ייחודיים ולא להטיל העומס הכלכלי על ההורים".

מתנועת "עומדים ביחד", המובילה את קמפיין "מינימום 40" להעלאת שכר המינימום ל-40 ש"ח לשעה, נמסר בתגובה: "המחירים מתייקרים, אבל הממשלה לא עושה דבר. אחרי העלייה במחירי הדיור, החשמל, הדלק, הביצים והחלב, היום אנחנו שומעים על הכוונה לייקר את התשלום לפעוטונים. הכל עולה - חוץ מהשכר שלנו. אחרי חמש שנים של קיפאון, הגיע הזמן להגדיל את שכר המינימום ל-40 ש"ח לשעה, כדי לעזור לשני מיליון שכירים להצליח לגמור את החודש".