גילה גמליאל
גילה גמליאלצילום: דוברות הכנסת - נועם מושקוביץ

חברת הכנסת גילה גמליאל חשפה בראיון שיפורסם במגזין "שישבת" בעיתון "ישראל היום" כי נכנסה להיריון לא רצוי בגיל 48.

בדיקה שגרתית גילתה שהעובר ללא דופק והיא עברה הפלה כואבת.

"זה היה סוד ששמרתי בבטן. הוא הלך איתי ועם בעלי חובב. זה התחיל כשאני מתעוררת בבוקר ומרגישה חולשה וכבדות לא מוסברת. חשבתי שזה אולי פוסט־קורונה"

"זה נמשך ככה כמה ימים והחלטתי לעשות בדיקת היריון, למרות שמה הסיכויים בגילי המופלג להיקלט להיריון?! פתאום אני מגלה שאני בהיריון ספונטני. הרגע הזה הוא הלם. אני מספרת לחובב בעלי, והוא בעננים".

ההיריון לא החזיק מעמד, וגמליאל מספרת על כך בגילוי לב. "היה לי תור שגרתי של מעקב אצל הרופאה שלי. הבדיקה מתחילה והיא נראית מוטרדת, בודקת את הדופק, מחפשת אחר צליל של תקווה, צליל החיים. לא מוותרת, בודקת שוב ושוב, אבל אין דופק. הרופאה אומרת שצריך להמתין כמה ימים, ואנחנו קובעות בדיקה נוספת שלושה ימים אחרי, מגיעים שוב לבדיקה. הרופאה שוב בודקת את הדופק, אני מתפללת בלב, מבקשת מבורא עולם.

"כל הפחדים והחששות כבר נעלמו ומתברר לי ברגע הזה שאני רוצה, כל כך רוצה. הרופאה מסיימת את הבדיקה. דממה בחדר שנמשכת כמו נצח. היא מחבקת אותי, אומרת ברכות. ההיריון היה נס מלכתחילה, רציתי שיצליח. ההכרה במציאות מחלחלת, יש רצון עז להתפרק".

לדבריה, "רגע אחד הלב שלי פעם בעוצמה מרוב אושר. רגע אחר הלב של התינוק שלי נדם, וגם האושר שחווינו. ממש עכשיו הייתי אמורה להיות בהכנות ללידה, להיות אמא לשלושה ילדים. לחשוב על חמי הרב שאול, שכל כך בירך אותנו בכל שיעור תורה אצלי בבית בימי ראשון לבן זכר, שאין ספק שאם היה נולד הייתי קוראת לו על שמו".