שיחת טלפון
שיחת טלפון צילום: ISTOCK

מנחת הטלוויזיה פאולה רוזנברג שיתפה הלילה בחשבון הפייסבוק שלה מקרה שלטענתה גרם לה לבהלה ומחשבות חרדתיות.

דקות לאחר חצות בזמן שהילדים ישנים, בעלה ליאון יצא לסיבוב עם הכלבים ופאולה ניסתה להירדם, "הנייד שלי מצלצל. מספר לא מוכר, אני נבהלת וישר מחשבות חרדתיות צפות. למה שיתקשרו אנשים זרים בשעה כזו? זה יכול להיות רק דברים מבאסים הרי, לא?".

''אני עונה בלחץ: 'מי זה?' בחור בקול עולז כאילו לא חייג לאישה שאינו מכיר אחר חצות: 'אהלן פאולה, מה נשמע?'. אני שואלת שוב 'מי זה'. הבחור האידיוט עונה בטון משועשע כאילו אנחנו בשיחה ששני הצדדים בחרו בה: 'זה ד' ע', יש לי כמה שאלות אלייך'".

"האמת, לא ברור למה אני לא חושפת את שמו", המשיכה פאולה לתאר. "אני עוד יותר נלחצת, מנסה לחשוב איפה ליאון ומחכה לשמוע את הדלת נפתחת, שיעלה כבר הביתה, מנסה להיזכר אם נעל את הדלת כשירד עם הכלבים: 'מי זה? למה אתה מתקשר בשעה כזו? הכל בסדר, קרה משהו?'.

האיש האלמוני השיב: "זה משהו חשוב, בגלל זה אני מתקשר. רציתי לשאול אותך אם את עוקבת אחרי הפרשה של אלון קסטיאל".

פאולה תיארה: "התעשתתי והבהרתי לו בכעס שהוא חוצפן ודפוק ושלא מתקשרים לאנשים זרים בשעות כאלו ושיש לו מזל שהוא לא העיר את הילדות. הוא לא התבלבל והתעקש להמשיך לשאול משהו על אלון קסטיאל. שאלתי שוב לשמו כדי לוודא וניתקתי. כמובן שלא הצלחתי לחזור לישון באותו הרגע, לקחתי את הנייד וגיגלתי את שמו, מסתבר שהוא כזה בלוגר וונאבי".

"אני לא מחשיבה את עצמי נוקשה ודוגלת בנימוסים קיצוניים, אבל בחיי שאני לא מבינה איך הבנאדם הזה מתקשר מהמספר האישי שלו ללא בושה בשעה הזויה, מזדהה בשמו המלא ואף מתגאה בהתנהגותו התמהונית בטון יעני עיתונאי כאילו הוא יונית לוי לפחות".

"כשהייתי בתיכון והיו באים אלי חברים ופותחים את המקרר ומוציאים מה שבא להם בלי לשאול אם זה בסדר לאכול את זה, אבא שלי היה אומר תמיד: "זה לא דבר כל-כך נורא שלאנשים תהיה טיפת בושה, זה אפילו רצוי".

"הלילה כשהבחור החצוף התקשר, הבנתי שאבא שלי צדק, לפחות בעניין הזה: אנשים שמאבדים בושה זה דבר מאוד דוחה. אגב, אני דווקא אוהבת שהחברות של הבנות אוכלות מהמקרר. זה סימן שנוח להן אצלנו, מה שמעיד על כך שנימוסים הם דבר סובייקטיבי - בחלק מהמקרים".

"אבל! להתקשר באמצע הלילה לאדם זר - זה אף פעם לא מגניב! אף פעם! ולמה בעצם אני לא חושפת את שמו? באמת באמת לא ברור לי. יאללה פרקתי, עכשיו הולכת לנסות להירדם מחדש".