צודק? נתן זהבי
צודק? נתן זהבי צילום: משה שי. פלאש 90

יותר משבועיים ימים חלפו מאז תוכניתו האחרונה של 'זהבי עצבני' ב־103fm. עם שובו אל המיקרופון, בפתח תוכניתו, התנצל על שאמר "הלוואי שאולפן ערוץ 14 יישרף על יושביו".

זהבי אמר הבוקר: "בתוכנית 'זהבי עצבני' ב־4 ביולי אמרתי דברים שעוררו זעם וביקורת חריפה בקרב הציבור. מן הראוי היה שהדברים לא היו נאמרים ואני מצטער שנאמרו".

עוד הדגיש זהבי: "לא הייתה לי כוונה לקרוא או להסית לאלימות מכל סוג שהוא".

"על הדברים שאמרתי נערך פסטיבל תקשורתי גדול, ואפילו בנימין נתניהו עשה סרטון מיוחד שבו ירד עלי רצח ואיחל שהשעייתי תהיה לצמיתות", אמר נתן זהבי, "כאות הוקרה, במאמצים רבים הצלחתי לרכוש תליון זהב ועליו דמותך. באמת תודה, מר נתניהו, על זה שהתייחסת אלי".

"ברוך שובכם", בירך את המאזינים, וצחק: "שכחתי על איזה כפתור לוחצים".

כזכור, לפני שבועיים הושעה זהבי מעבודתו ברדיו 103FM לאחר שפרסם פוסט בפייסבוק שבו הוא מייחל לשריפת אולפן ערוץ 14 על יושביו. זהבי כתב בפייסבוק: "ראיתי חצי שעה ערוץ 14, הלוואי וישרף האולפן על יושביו".

ח''כ בצלאל סמוטריץ' ממפלגת הציונות הדתית קרא למשטרה לפתוח בחקירה, "נתן זהבי צריך להיחקר עוד היום במשטרה על הסתה, ואם באגודת העיתונאים נשארה עוד מעט יושרה היא צריכה לומר את דברה בקול צלול. ולכם אנשי ערוץ 14 - תהיו חזקים ותמשיכו להשמיע קול יהודי וציוני גאה''.

מנכ"ל ערוץ 14 איתי וולמן גינה את דבריו של השדרן הוותיק: "עצוב מאוד שבמדינת ישראל ב-2022 נשמעים קולות הקוראים לשרוף אנשים. אני מצפה מכל כלי התקשורת לגנות את הדברים".

ראש האופוזיציה בנימין נתניהו אמר בסרטון שפרסם בחשבון הטוויטר שלו: "איש התקשורת נתן זהבי אמר שהוא מאחל שהאולפנים של ערוץ 14 ישרפו על יושביהם, על יושביהם! מה זו השנאה הזאת? יש לי ביקורת נוקבת על ערוצים 12 ו-13".

נתניהו הוסיף: "הם לא מייצגים את הליכוד, הם לא נותנים ייצוג אמיתי לימין, אבל אני לא מאחל שהאולפנים יישרפו ושהעיתונאים יישרפו. זה תמצית האנטי דמוקרטיה, משטרת המחשבות, מונפול הדעות. ערוץ 14, תמשיכו לשדר, וטוב שהשעו את נתן זהבי. אני מקווה שזה לצמיתות".