קטאר. בקרוב תוצף בישראלים רבים?
קטאר. בקרוב תוצף בישראלים רבים? צילום: iStock

מונדיאל של פעם בחיים. בעוד פחות מחצי שנה יצא לדרך גביע העולם בכדורגל, מונדיאל 2022, בקטאר.

מלבד העובדה כי תהיה זו הפעם הראשונה בה המונדיאל מתקיים בחורף, זאת בשל תנאי מזג האוויר הקיצוני השורר במדינה הקטנה במהלך חודשי הקיץ, לראשונה גם יוכלו אוהדים רבים לצפות בכמה משחקים באותו היום, זאת בשל היותה של קטאר בעלת שטח גיאוגרפי קטן.

מי שכבר החלה בהכנות לקראת אירוע הכדורגל הגדול ביותר בעולם היא חברת 'איסתא ספורט' שנבחרה למשווקת הרשמית של חבילות הספורט למונדיאל.

החברה נערכת למכירת אלפי חבילות, החל ממשחקי המוקדמות שייפתחו ב15 בנובמבר, ועד למשחק הגמר שינעל את המונדיאל ב-18 בדצמבר, כאשר שם מפרסמים כבר את החבילות המוצעות למכירה.

באיסתא ספורט החליטו למכור חבילות הכוללות לינה זאת בשל העובדה כי אין בקטאר די חדרי מלון להלין את כל אוהדי הספורט שיציפו את המדינה בחודש נובמבר הקרוב ומתן פלד, מנהל מחלקת Prime ופרויקטים באיסתא ספורט, צופה כאוס של ממש.

"בכל מונדיאל בעבר, נדרשנו לסייע למי שקנו חבילות מספסרים או גופים שאינם מורשים ומצאו עצמם בבעיה עם הכרטיסים, השנה- הבעיה הזו עלולה להחמיר, היות ואנו משערים שיימכרו חבילות שאינן רשמיות שלא כוללות בכלל את חדרי הלינה או המלונות, שיהיו במצוקת מקום קשה", אומר פלד.

פלד עצמו כבר ערך מספר ביקורים בקטאר, עוד טרם פתיחת המכירה של חבילות המונדיאל, ומכאן הידע הנרחב שלו בכל הפרטים הרלוונטיים. "היות וקטאר סגורה בפני ישראליים, והמונדיאל יהווה הזדמנות חד פעמית לבקר בה, הקפדנו לנסוע לשם כבר כמה פעמים וללמוד את השטח כדי למכור את החבילות עם מקסימום ידע בפרטים ומקסימום הכנה לנוסעים הישראלים".

בכל הקשור למצב הביטחוני מרגיע פלד ואומר כי "קטאר היא מהמדינות הבטוחות בעולם, עם שיעורי פשיעה אפסיים בשל אכיפה הדוקה. אין לי ספק שזה יאפשר למטיילים והאוהדים ליהנות מאווירת ספורט מהנה במיוחד. בנוסף, הנוסעים למונדיאל צריכים לדעת כי מכירת האלכוהול וצריכתו מותרת רק באזורים שיוגדרו מראש, בהם ה-FAN-ZONE, אצטדיונים וחלק מהמלונות והמסעדות".

כאמור, המונדיאל בשנה זו צפוי להיות שונה מכל מה שהכרנו, היות ושטחה של קטאר קטן יחסית, מה שהופך את המשחקים שיתקיימו בשמונה אצטדיונים שונים לנגישים יותר, מיוחדים יותר, וכאלה המציעים אווירת ספורט ייחודית במתחמי האוהדים שיוקמו במדינה הקטנה.

כזכור, רק לאחרונה הודיעו במשרדי הממשלה על כך שישראליים יוכלו לטוס למדינה איתה לישראל אין יחסים דיפלומטיים ולצפות בשחקני הכדורגל הטובים בעולם מקרוב, כאשר עבור הישראלים, מהווה המונדיאל הזדמנות חד פעמית לבקר בקטאר, המהווה את אחת האמירויות העשירות בעולם, שעימה אין לישראל יחסים דיפלומטיים.

"קטאר משלבת בין תרבות ערבית מסורתית לבין קידמה מערבית, יש בה גורדי שחקים, קניונים ומבנים מפוארים לצד שווקים מסורתיים. מי שירצה 'לברוח' מההמולה של העיר דוחא, יוכל ליהנות מנסיעה למדבר הסמוך, לרכב על גמלים, ליהנות מנסיעה בספארי לאורך הדיונות ולראות נופים מדבריים עוצרי נשימה. גם מבחינת מזג האויר, חודשים נובמבר ודצמבר מתאפיינים בטמפ' של 20-25 מעלות, מה שיאפשר חווית תיירות מהנה במיוחד", מוסיף פלד.