בולען בבריכה
בולען בבריכה דוברות כבאות והצלה לישראל |מחוז מרכז

בית משפט השלום בפתח תקווה שלח היום (שישי) למעצר בית את רחל ונתן מלר, בני הזוג שחשודים בהפעלת הווילה בכרמי יוסף שבה נפער הבולען שגרם למותו של כליל קמחי ז"ל בזמן מסיבת בריכה.

המשטרה ביקשה להאריך את מעצרם בשבעה ימים אך השופט החליט שהשניים יהיו במעצר בית בביתם בשרון עד יום שני בצהריים. הם הורחקו למספר ימים מהיישוב כרמי יוסף שבו התרחש האסון ונאסר עליהם ליצור קשר עם גורמים שקשורים לאירוע.

כליל קמחי ז"ל בן ה-32 מתל אביב נלכד בבולען שנפער בתחתית הבריכה, ולאחר שעות של חיפושים הוא אותר ללא רוח חיים. הלוויתו תיערך היום בשעה 14:30 ולבקשת המשפחה היא לא תסוקר על ידי כלי התקשורת.

החוקר המשטרתי אמר בדיון בבית המשפט כי "המקום נוהל ללא היתר וללא סמכות, אדם קיפח את חייו, לחשודים יש תרומה ענפה לאירוע הטרגי, החשודים יכלו למנוע את האירוע הטרגי הזה אם היו פונים לבקשת היתר מתאים. לחשוד יש הרשעה קודמת ישנה של בנייה ללא היתר, היחידה החוקרת תבדוק אם יש קשר בין ההרשעה הקודמת לאירוע הנ"ל".

כליל קמחי
כליל קמחי צילום: באדיבות המשפחה

בולען באמצע מסיבת בריכה דוברות כיבוי והצלה

עו"ד ציון אמיר, סנגורם של בני הזוג אמר לחדשות כי הוא "תמה על מעצרם של הלקוחות שלי בן 70 ורעייתו בת 65, נעדרי עבר פלילי, שמעולם לא הסתבכו עם החוק, מדובר באירוע טרגי שצריך להיחקר, ואם המקום פעל ללא רישיון הדבר ייבדק. אבל לא היה צורך במעצר החריג של השניים. מדובר בטרגדיה איומה, אירוע חריג מאוד לא פחות ממכת ברק. דבר כזה פעם קורה פעם ב-100 שנים, וזה קרה למהרבה הצער לאדם צעיר בתחילת חייו שמצא את מותו בצורה כל כך טרגית וקשה".

עו"ד אמיר הזכיר את אירוע הירי על סט הצילומים בו היה מעורב השחקן אלק בולדווין שירה במהלך צילומים והוביל למותה של צלמת על הסט ואמר: "אחרי האירוע הקשה בולדווין העיד במשטרה ונשלח לביתו. האסון התרחש ולא מיהרו מיד לעצור אותו".