נועם דוברת. גם הוא לא עזר מול הספרדים
נועם דוברת. גם הוא לא עזר מול הספרדיםצילום: FIBA.BASKETBALL

השושלת נגמרה. אחרי שנתיים רצופות בהן זכתה באליפות אירופה בכדורסל, נבחרת העתודה של ישראל בכדורסל כבר לא תהיה אלופה בפעם השלישית ברציפות ותמנע מלעשות היסטוריה ולהיות הראשונה אי פעם שעושה זאת.

הערב (מוצאי שבת) רשמה נבחרת העתודה של ישראל הפסד דרמטי בשלב חצי גמר היורובאסקט לנבחרת ספרד החזקה כשהפסידה לה בתוצאה 84:75 אחרי קרב עיקש ומותח.

למעשה, היה זה שחזור גמר 2019, אז ישראל ניצחה בדרך לזכיה שניה ברציפות באליפות היוקרתית עד גיל 20, אך הפעם הספרדים החזקים שלא הפסידו עדיין בטורניר אמרו את המילה האחרונה ונקמו בחבורה הישראלית שהתמודדה מולם ראש בראש.

הנבחרת הישראלית פתחה את המשחק היטב ואף הובילה אך ריצת 12:2 של הספרדים עם חמש שלשות רצופות פתחה פער גדול ממנו והיתרון צמח וצמח והגיע עד 18 נקודות. ספרד שלטה במשחק, צלפה מחוץ לקשת, קלעה מתחת לסלים, הניעה את הכדור בחכמה ועשתה ככל העולה על רוחה.

ישראל בכיכובו של נועם דוברת הצליחה לחתוך את ההפרש ולחזור עד למרחק של 5 נקודות, דקה וחצי לסיום המשחק, אך שוב שלשות של הספרדים נכנסו והוציאו את הרוח מהמפרשים ומנעו מהפך של ישראל בדרך לגמר רביעי ברציפות ולתואר אלופת אירופה בפעם השלישית ברציפות.

ספרד שניצחה את כל משחקיה בטורניר היוקרתי בהפרשים דו-ספרתיים מנצחת בהפרש 9 נקודות בלבד עם 84:75, גם זה הישג עבור ישראל שמחר תיאבק על מדליית הארד עם המפסידה בחצי הגמר השני בין מונטנגרו המקומית לליטא.