גשר לזוגיות
גשר לזוגיות צילום: shutterstock

שאלה: אני בן 35, טרם מצאתי את שאהבה נפשי ובקשר כבר חודשיים עם מישהי שיש בה הרבה תכונות שתמיד חיפשתי: היא אוהבת משפחה, מפרגנת ומתלהבת ולמרות הרצינות שיש בעבודה שלה (רואת חשבון) היא עדיין מצליחה לשמור על נערות ושובבות במידה שנותנת טעם וצבע לקשר שלנו.

הנקודה היא שהיא מאוד, אבל מאוד, פמיניסטית. מבחינתה אין סיבה שאשה תקשור לעצמה כיסוי ראש; אישה יכולה לקרוא בתורה, וכל מיני קווי מחשבה שאני רחוק מהם מזרח ממערב.

למדתי בישיבת הסדר שנחשבת לשמרנית ומקובלת, ואני מנסה לראות אם אני יכול בכלל להקים בית עם השקפת עולם כזו. אז נכון שתמיד אפשר תמיד לומר, יאללה, בגיל שלך מה אתה בכלל שם לב לדברים האלו, תתרכז במה שחשוב באמת, יש לה עין טובה, אינטליגנציה רגשית גבוהה, היא חכמה… זה מה שחשוב…

אבל אני פשוט חושש שנריב ונתתווכח על יותר מידי דברים הקשורים לאופי הבית מהבסיס. אולי פשוט לחתוך ולחפש קשר שיהיה פחות מורכב?

מחפשי זוגיות? כנס ט"ו באב בבנייני האומה >>

התשובה נענתה על ידי הרב שלמה שיבר, יועץ זוגי ומאמן אישי לחתונה, מנבחרת המאמנים של פרויקט 252:

ניתן לחוש היטב את הקונפליקט שלך, שמצד אחד נעים לכם ביחד ברמה החברית, דבר שלא מצאת כבר זמן רב, ומצד שני יש ביניכם פערים ערכים משמעותיים בכיוון החיים.

ראשית, עצם העובדה שאתם חשים שנעים לכם ביחד, זו אמירה חיובית גדולה שיש בינכם הרבה מן המשותף! הנפש בכללותה מרגישה התאמה כאשר ישנה שפה משותפת, תחומי עניין משותפים, ונרקמים ביחד חלומות של שניכם. אם אתה מרגיש נעימות ויציבות בקשר איתה, זה אומר שיש בסיס טוב ואיתן לאהבה, והעיקר בו הוא האמון המשותף שייוצר ביניכם.

יחד עם זאת, כדאי לך גם לנסות להבין מהיכן נוצרה אצלה התפיסה השונה. האם היא תוצאה של לימוד ובירור מעמיק, או דווקא מתוך תפיסה שגויה על מעמד האישה וכבודה. האם קיום ההלכה הוא גם נר לרגליה, או שמא היא בוחרת מתוכה רק את הדברים שמוצאים חן בעיניה.

חשוב לדעת שהבדלים בין בני הזוג תמיד יהיו. השאלה המכריעה היא, אם קיימים ביניהם כבוד הדדי והערכה זה לזה; האם יש להם נכונות לבוא אחד לקראת השני מתוך התחשבות הדדית, מפני שבניה של זוגיות חדשה מבקשת לשמוע ולהכיל דעות שונות של בני הזוג.

לסיום, לפעמים ההבדלים יכולים להיות טובים. דווקא משום שאתם שונים זה מזה, אתם יכולים להיפתח. לגלות במפגש עם השוני של השני את הצרכים החדשים שלכם, שלא הכרתם עד כה.

כל אחד מכם בנה את עולמו בכיוון חד גווני ולא הכיר שיש בתוכו צרכים נוספים: רגשיים, מחשבתיים, רוחניים. כעת, כשאתה פוגש מישהי אחרת עם עולם מלא ועשיר אך שונה משלך, תוכל לעורר אצלך מקומות מקבילים בנפש שעד כה היו רדומים. תוכל לחוש את השלמות הפנימית שבך מתעוררת לתחייה, וכך תחוש גם היא. התגלית החדשה הזאת יכולה להיות מפתיעה ומפחידה, אך יחד עם זאת יש לה סיכוי גבוה להיות גם נעימה ומזרימה כוחות חיים ושמחה. בהצלחה.

לראשונה פרויקט 252 מפיק כנס ענק שלא היה כמותו בארץ. כנס ט"ו באב - 'עת לאהוב' בהשתתפות מעל 2,000 פנויים פנויות, סדנאות, הרצאות, מעגלי הכרויות ועוד…

לרכישת כרטיס מוזל במכירה המוקדמת לחצו כאן>>