בצלאל סמוטריץ' ואבי מעוז
בצלאל סמוטריץ' ואבי מעוז צילום: Yonatan Sindel/Flash90

לח"כ בצלאל סמוטריץ', יש לך זכויות רבות אתה נלחם למען התורה והארץ, אתה מתייעץ עם הרבנים, אתה משתמש באחד הכלים החשובים במדינה - הפוליטיקה - כדי לקדם את עם ישראל.

לצערי, בזמן האחרון מתרחבות השמועות על כך שאתה רוצה לרוץ בלי מפלגת נעם כדי לא להיות מפלגה שמורכבת מרסיסי מפלגות, אמנם הכחשת זאת אך השמועות באות מכיוונים שונים ורבים מידי ועל כן ראיתי לנכון להגיב על כך.

אני רוצה לשאול אותך למה אתה לא רוצה את נעם?

לפני שאבי מעוז הגיע לכנסת אף אחד לא דיבר על המושג "הנדסת תודעה" בריש גלי ורוב מוחלט של האנשים בכלל לא שמעו על זה ומהרגע שאבי מעוז התחיל לדבר על זה - אנשים שמים לב למה שקורה סביבם, אנשים מתחילים לקלוט מה התרבות הפרוגרסיבית עשויה לחולל לעם ישראל ומדינת ישראל. וזה בזכותו בזכות האומץ, הקמת השדולה לזהות יהודית, עזרה לפורום הורים למען מסורת וכו...

אתה מדבר הרבה על כמה חשובה האחדות: "אבל יש רצון לרוץ ביחד? כולל עם נעם? בוודאי. אם זה תלוי בי - נרוץ עם כל ההרכב שקיים היום. הוא הוכיח את עצמו, ויש לנו את הנבחרת הכי טובה בכנסת. הציבור הכללי לא באמת מבחין בניואנסים שמבדילים בין שלושתנו. אין שום סיבה שנתפרק ונתפצל שוב ונהפוך לשברי מפלגות".

והכן אין חולק שאחדות חשובה אבל למה רק דרך פריימריז למפלגה אחת יש אחדות? גם בבלוק הטכני שהיה בבחירות הקודמות היתה אחדות, לא אחדות מדומה שכול אחד מוותר קצת מהחלק שלו אלא אחדות שכול אחד מוציא את עצמו לפועל בשלמות, בן גביר-דיבור ועשייה בשימת הדגש על ארץ ישראל, אבי מעוז-לוחם בפוסט מודרנה והפוגרסיביות באומץ, ואתה בצלאל - מביא את הניסיון והחיבור בין שני הדברים.

אולי מה שאמרת "הנבחרת הכי טובה בכנסת" זה בזכות שזה היה בלוק טכני כול אחד מטפל באינטרסים החשובים לא בלי להיות מחויב למישהו/משהו אחר אבל במשותף עם שאר החברים בבלוק.

"אם זה תלוי בי - נרוץ עם כל ההרכב שקיים היום" כן בצלאל זה תלוי בך האחדות, תעמוד ותגיד אנחנו נרוץ כל המפלגות יחד בבלוק טכני (לדוג'). תעשה את הפריימריז שלך ואז תסדר בצורה הגיונית מקום לבן גביר ועוצמה יהודית ואבי מעוז ונעם. בלי תרוצים אפשר וצריך אחדות.

מצביע מאוכזב שאם נעם ועוצמה לא יהיו שוקל להצביע למפלגה אחרת.

הכותב בוגר ישיבה תיכונית בדרום