קצר בתקשורת בין בני זוג. אילוסטרציה
קצר בתקשורת בין בני זוג. אילוסטרציה צילום: ISTOCK

סיכמתם להיפגש עם חברים טובים, שלא ראיתם כבר הרבה זמן, בשעה 20:00 במסעדה.

הם מאחרים בעשר דקות. מה תעשו? כנראה שתמשיכו לשבת ולשוחח אחת עם השניה, או שתחליטו להעביר את הזמן בניחותא.

מדוע שתי דקות בבית הן קטסטרופה, ועשר דקות במסעדה הן משהו אחר לגמרי?

נקודת המפנה

זוגיות נקבעת לחיים בברית משותפת בשעת חופה. מאותו רגע ואילך, רמת הרצונות והציפיות משתרשת במקום פנימי עמוק ומיוחד.

זו נקודת מפנה המתרחשת בנפש, ושום מערכת יחסים אחרת לא תשווה לה.

'קנית מאוורר? תקרא את ההוראות'

גם בעולם העסקים ניתן לראות את ההבדל. אם אכנס לחנות מוצרי חשמל, סביר שהמוכר יתעניין מה בדיוק אני מחפש, יראה לי את הדגמים השונים ויסביר בסבלנות את ההבדל בניהם, וימתין בסבלנות עד שאסלוק את האשראי... באותו רגע הוא יחייך במאור פנים, כמי שהשיג את מבוקשו, אך אם אתקשר מהבית כדי לשאול על המוצר, הסבלנות שלו לא תמצא באותה מידה, אם בכלל אקבל מענה.

׳חד פעמי׳ - יותר יקר

מפגש עם חברים במסעדה, הוא חד פעמי ולא מובן מאליו. ההתרגשות והציפייה, מאפשרים לנו להיות סלחניים ומתחשבים, כי מהן עשר דקות המתנה, לעומת הסיכוי לחוות ערב שלם של אושר?

זוגיות זה אחרת

כשבעלך מאחר בשתי דקות מהעבודה, הכעס יכול להתעורר ולהציף אותך ברגע אחד, עד כדי זלזול וחוסר הערכה כלפיו. החדשות הטובות הן שזה טבעי. זוגיות איננה מפגש חד פעמי, לשמחתינו, אלא מערכת יחסים ארוכת טווח, שיש בה מחויבות וציפיות. אנחנו מצפים מעצמינו ומבני-זוגינו לעמוד בה בכבוד.

אך זו גם בדיוק העבודה העיקרית בנישואין: להפוך את המובן מאליו, הרגילות וכח האינרציה של היום-יום לקשר מרגש וחי. כל זוג והיצירתיות שלו, איך לגרום לנו לראות בבני-זוגינו, לא רק את המובן מאיליו, אלא בעיקר את הזכות, השמחה והמילוי ההדדי.

מאיר שרפר מנבחרת היועצים של פרויקט המגנט - קהילת הזוגות של ערוץ 7. עדיין לא חברים? מוזמנים להצטרף למיזם שישדרג את חיי הזוגיות שלכם>>

מאיר שרפר
מאיר שרפר צילום עצמי