ינון מגל ויאיר שרקי
ינון מגל ויאיר שרקי מרים אלסטר, פלאש 90. יח"צ

תיעוד שעלה ברשתות החברתיות מציג את ראש הממשלה יאיר לפיד מסביר את הפסוק: "כבד את אביך ואת אמך למעם יאריכון ימיך".

ראש הממשלה לפיד אמר: "אם אתה מכבד את אביך ואת אמך, ימיך יאריכון לא קדימה אלא אחורה".

דבריו של לפיד עוררו עשרות תגובות ברשת הלועגות לפירוש שנתן לפסוק. העיתונאי יאיר שרקי נחלץ להגנתו של לפיד והביא פוסט של אשת התקשורת סיון רהב מאיר שמסבירה את הפסוק באותו הדרך של לפיד.

"זה וורט נחמד", הגיב שרקי על דבריו של לפיד. "פשוט ללפיד אין כיפה וזקן אז נחמד לחבוט בו ולשלול ממנו את הזכות להיות שותף בלימוד התורה ובפרשנות שלה. כאילו למישהו יש מונופול. כאילו היהדות מרוויחה מתחושת הזרות שמשדרים הדתיים לכל חילוני שמדבר על התנ"ך. הנה סיון רהב מאיר מביאה בדיוק את אותה דרשה בשם הרב משה חיים לאו.

איש התקשורת ינון מגל הגיב לשרקי: "סחה על דברי הסנגוריה שרקי. חשוב לדייק בעובדות! אז בוא נדייק עוד: 1. לפיד לא מדבר על יאריכון ימיך "לא רק קדימה אלא גם אחורה", אלא מבטל ומוציא דברים מפשוטו של מקרא. 2. בניגוד לסיוון הוא לא מביא דברים בשם אומרם. בהרצאה אחרת, מול צוערי משרד החוץ הוא אפילו טוען שזה פירוש שלו".

יאיר שרקי הגיב לתיעוד שהעלה ינון מגל: "תודה על הקטע שהוא מקסים בעיניי. ואדרבה ייתכן שהוא באמת הגיע לתובנה בעצמו שזה עוד יותר יפה".

"יושב יהודי חילוני בישראל, ומחפש פשט בעשרת הדיברות שידבר גם אליו (כמי שכנראה, לא מאמין בתפיסה הפשוטה של שכר ועונש). יש מספיק במה להתנגח בלפיד, בלי להתנשא על הניסיון שלו לקחת חלק בתורתנו".

ינון מגל הקשה ושאל "זה נכון גם לגבי גלעד קריב?", אך לא זכה למענה עד כה משרקי.

בציוץ אחר בטוויטר, לעג ינון מגל לדברים של לפיד מהעבר שטען כי "איינשטיין טעה".