אילוסטרציה
אילוסטרציה צילום: ISTOCK

נוסעי ונוסעות התחבורה הציבורית יוכלו ליהנות החל ממחר (שני) מהכרטיסים החדשים של מהפכת "דרך שווה" ביישומוני התשלום בתחבורה הציבורית - "מוביט", "רב-פס", "פנגו" ו"סלו" (לשעבר סלופארק).

ממחר זמינים ביישומונים הכרטיסים המעודדים שימוש קבוע ותדיר בתחבורה הציבורית. בין היתר, מנוי "חופשי חודשי ארצי" משתלם במיוחד, המאפשר נסיעות ללא הגבלה בכל הארץ, ב-225 שקלים בלבד; ומנוי "חופשי אזור 1" המאפשר לנסוע עד 40 קילומטרים מחוץ למטרופולינים תל אביב, ירושלים וחיפה, ב-99 שקלים בלבד.

היישומונים מחשבים מדי חודש את המינוי המשתלם ביותר עבור הנוסע/ת, על סמך דפוסי הנסיעה בפועל, ובוחרים אוטומטית את הכרטיס המשתלם ביותר. אין צורך לרכוש מראש חופשי יומי / חודשי.

כמו כן, היישומנים מעודכנים גם בהנחות "הערך הצבור" הנשמרות ואף מורחבות לציבור הזכאים במהפיכת דרך "שווה". למשל, בני ובנות 75 ומעלה – נוסעים חינם, 50% הנחה בכרטיסי מנוי לילדים ונוער, הגדלת הנחת הערך הצבור לזכאי הביטוח הלאומי מ-33% כיום ל-50%. כדי לקבל את ההנחות הייעודיות, יש לבצע רישום לפרופיל המזכה ביישומון.

במסגרת ההיערכות ליישום הרפורמה, מתאריך ה-28 ביולי לא יימכרו עוד חוזים תלת יומיים.

כל תעריפי הרפורמה יהיו זמינים גם ברב קו, מיום שני הבא, ה-1 באוגוסט, באמצעותם יש לרכוש מראש את החוזה (בעוד שהיישומונים מחשבים את החוזה המשתלם בדיעבד).