פטיו - עין הוד
פטיו - עין הוד צילום: עמותת כרמלים

בכפר האמנים עין הוד, במועצה אזורית חוף הכרמל, יחנך השבוע פטיו אריק בראור לזכרו של האמן היהודי- אוסטרי אריק בראור ז"ל שהלך לעולמו בשנה שעברה.

בראור שיצירותיו הייחודיות נמצאות במוקדים רבים בישראל ובווינה, יצר בתחומים רבים ביניהם ציור, מוזיקה, כתיבה ופיסול. בראור, שהיה ניצול שואה, ראה בתנ"ך כמקור השראה מרכזי ומרבית מיצירותיו עוסקות בו.

במסגרת האירוע, שיתקיים במעמד שגרירי אוסטריה ושוויץ בישראל, ראש המועצה האזורית חוף הכרמל, אסיף איזק וכן בני משפחת בראור, יתקיים מיצג אומנותי על ידי שתיים מבנותיו של בראור.

רות בראור, שחקנית ובמאית באוסטריה וגרמניה ותימנה בראור, מוסיקאית, זמרת ואמנית פלסטית. את הפטיו יזמה ביתו השלישית של בראור טליה,בת עין הוד ותושבת הכפר מזה כ-50 שנה, כתרומה לקהילה ולהנצחת אביה.

בראור, נולד בוינה ב1929 וחי שם את מרבית חייו. בישראל הכיר את נעמי רעייתו והשניים הקימו את ביתם השני בכפר האמנים בעין הוד, שם, נחנך הפטיו על שמו של האמן.

פטיו אריק בראור ממוקם בלב כפר האמנים בעין הוד. במרכזו פינת הקשתות שם מוצגת "השלישיה מהכבשן", פיסול קרמי מזוגג של בראור מ1980. מדובר בתבליטים של שלושת גיבורי קידוש השם התנכיים, מישאל, עזריה וחנניה. כמו כן, מוצג במקום דיוקן עצמי של בראור, עבודת שמן 1985 מוצגת בפטיו על אריך בהדפס משי. הפטיו מרוצף במשחק רצפה ענק ,"סולמות ונחשים" שציירה במקור נכדתו של בראור, אמלי, בת עין הוד. מטרת הפטיו הינה פינת משחק ואתנחתא לציבור הרחב.

הביצוע של הפרויקט כולו נעשה על ידי חתנו של בראור, דוד הדר.

כעת ניתן להגיע לפטיו אריק בראור לצפות ביצירותיו וללמוד על חייו ופועלו של האמן וליהנות ממשחק הריצפה הענק. הפטיו ממוקם בלב כפר האמנים, על תווי שביל ישראל.

בסיום האירוע יתקיים סיור תיאטרלי בכפר האמנים עין הוד על ידי גיל בכר, שחקן ויוצר מקומי שיחשוף למבקרים את סודות עין הוד ואת המיזם החדש של "ערבי חמישי בכפר"- גלריות, סדנאות, חנויות, הופעת, מסעדות הפתוחות לקהל בערבי חמישי בכפר האמנים עין הוד.