שחקני בית"ר. בקרוב בליגה השניה?
שחקני בית"ר. בקרוב בליגה השניה? צילום: האתר הרשמי של בית"ר ירושלים

השורה הסופית: בית"ר ירושלים קיבלה הארכה נוספת להעברת התקציב למשחקים בליגת העל בכדורגל.

היום (שני) התקיים דיון ארוך בבית הדין העליון של ההתאחדות לכדורגל בנוכחות נציגים מההתאחדות לכדורגל, הרשות לבקרת התקציבים, נציגי בית"ר ירושלים ומי שעתידה לעלות חזרה לליגת העל על חשבונה אם אכן תרד, מכבי פתח תקווה.

הדיון עסק בנושא היכולת של בית"ר להעמיד תקציב ראוי למשחקים בליגת העל שבכדורגל, כאשר זו קיבלה כבר פעמיים הארכה לתום מועד העברת התקציב.

אחרי שבתחילה נדמה היה כי הפעם לא יאשרו את דחיית מועד העברת התקציב פעם נוספת, במהלך הדיון אמר נציג ההתאחדות כי מנהלת הליגות בכדורגל מאשרת את דחיית המועד ל-10 באוגוסט, זאת למרות שבית"ר לא הציגה ולו התקדמות אחת בכל הקשור להעברת הבעלות מידייו של משה חוגג.

עם זאת, בתום דיון סוער פסק בית הדין בראשות אב בית הדין השופט בדימוס אמנון סטרשנוב כי בית"ר תקבל את ההארכה הנוספת ובתנאי שזה התאריך האחרון ואחריו לא תוכל לפנות לבית משפט אזרחי ולערער.

"התלבטנו לא מעט אם לאשר את הסכמת הצדדים, זאת נוכח ההארכות הרבות שניתנו כבר למערערת להגשת תקציב ואישורו וכן נוכח המהמורות והמכשולים שעומדים בדרכה של המערערת להעביר את הבעלות על הקבוצה, לאשר את ההעברה בוועדה להעברת זכויות של ההתאחדות ולאשר את התקציב תוך פרק זמן קצר", כתבו בפסק הדין, והוסיפו כי "בסופו של יום, ולא בלב קל, החלטנו לתת תוקף להסכמת הצדדים".

לא מדובר בהחלטה תקדימית ובהתאם לאירועים האחרונים גם לא הפתעה של ממש, שכן בהתאחדות לכדורגל לא רוצים לראות את בית"ר יורדת ליגה וכבר בעבר באו לקראת מועדונים קטנים יותר כמו הפועל איכסל, הפועל פתח תקווה ואום אל פאחם, ועם זאת חובת ההוכחה כעת היא על הנאמן מטעמו של חוגג, עו"ד יצחק יונגר שלא הצליח להעביר את בית"ר לידיים אחרות במשך 10 חודשים וכעת יצטרך לעשות זאת בתוך 16 ימים בלבד ולא יוכל בהמשך לפנות לערכאות אזרחיות.

האם עו"ד יונגר יצליח או שבית"ר תתחיל את העונה בליגה השניה, הליגה הלאומית? בעוד 16 ימים נדע.