אורי שכטר
אורי שכטר צילום: חזקי ברוך

אורי שכטר, מנכ"ל עמותת 'משפחה אחת', מתארח אצל דודו סעדה ומספר על הרקע להקמת העמותה, ועל פעילותה.

"'משפחה אחת' הוקמה לפני כ-20 שנה, אחרי הפיגוע בסבארו במרכז ירושלים. משרד הביטחון לא מחבק את נפגעי הטרור, ויש לא מעט בינינו. זו בעצם קהילה גדולה שבה ילד נכנס בגילאי הילדות עד לגיל 45 בהתחלה מלווה באח בוגר, פעילויות, מחנות, שבתות. רק שם באמת מבינים אותם''.

אנשי טיפול ויועצים מקצועיים מלווים את נפגעי הטרור לאורך החיים. "יש אנשי טיפול מדיקור סיני ועד פסיכודרמה, עו"סים, פסיכולוגים ועוד. פצועים מקבלים גם תמיכה ועזרה בבירוקרטיה, בנסיעות לטיפולים, ארוחות חמות''.

בתור פעיל חברתי וחבר הנהלה בארגונים רבים, שכטר אומר: ''באנו לעולם הזה להיות בנתינה ועשייה. בעולם שלנו החכמה היא להיות בעשייה ונתינה, וזה מה שממלא אותנו, נותן לו את האנרגיה ואת החיים''.

שכטר מספר על הקמת מיזם חדש בשם 'מתחברים': ''הרעיון הוא לחבר את עם ישראל. יש לנו חבורה של חילונים, חרדים ודתיים לאומיים, שאחת לחודש נפגשים ל-24 שעות שיש בהם טיול משותף, התוועדות, בלי פוליטיקה, רק אהבת חינם. הוא מספר על אירוע שקרה להם באחד הטיולים במערת המכפלה בערב יום הכיפורים ואחד הבחורים קיבל אירוע לבבי, וכשהתאושש דיברו איתו ושאלו מה קרה לו? והוא ענה להם: 'מבחינתי יום כיפור הוא על האש בקיבוץ, להתריס. ופתאום עכשיו ערב יום כיפור אני בקברים של האבות שלי בחברון – הלב שלי לא עמד בזה'."

האזינו לנו בספוטיפיי ובגוגל פודקאסט.

האזנה נעימה.