כדורסל (ארכיון) בקרוב ליגה עצמאית?
כדורסל (ארכיון) בקרוב ליגה עצמאית? ישי קרוב

לאחר סיום אליפות אירופה בכדורסל עד גיל 20 ובזמן שמרבית קבוצות הליגה כבר ביצעו את החתמותיהן ונערכות לעונת המשחקים הקרובה, עונת 2022/23, יש מי שמנסה למצוא פיתרון לסכסוך הגדול בין איגוד הכדורסל למנהלת ליגת העל בכדורסל.

כידוע, איגוד הכדורסל הוא האחראי על ענף הכדורסל בארץ כאשר מנהלת הליגה עובדת תחת האיגוד וברישיון שקיבלה מהם.

בשנים האחרונות חלה דעיכה בשיתוף הפעולה בין השתיים כאשר אחד מהמחלוקות העיקריות נובע למספר הקבוצות המשתתפות בליגה הבכירה אך לא רק.

אמש, אחרי חודשיים וחצי ללא ישיבה, התכנס דירקטוריון מנהלת ליגת העל בכדורסל לישיבת היערכות לקראת העונה שבפתח, בצל הסכסוך המתמשך בינם לבין איגוד הכדורסל.

כבר במהלך העונה האחרונה, ב-17 בנובמבר, הודיעו באיגוד הכדורסל כי החל מתום עונת 2021/22, ניהול ליגת העל בכדורסל תחזור לידייהם וגרמו בכך להתפטרותם של שלושה מבעלי הקבוצות מהנהלת איגוד הכדורסל ושניים נוספים נמנעו מהצבעה על כך.

אמש, דנו בדירקטוריון המנהלת על אפשרות להקים ליגה עצמאית במדיה שהאיגוד ימשיך בסכסוך ויממש את איומיו, כאשר בישיבה הוצגה תוכנית עובדה מקיפה להמשך ניהול הליגה במקרה כזה, ללא האיגוד. עם זאת, יש לציין כי מדובר בתכנית שמצריכה השקעה כספית גדולה מאוד, דבר שעשוי להוות מכשול רציני בהקמת ליגה שכזו.

בהודעת המנהלת נכתב כי "התכנית תקודם, והדיון בעניין יימשך בישיבה הבאה. המנהלת חזרה על כך שהיא מעולם לא ביקשה לשנות את היחסים וההסכמים שלה עם איגוד הכדורסל, וכי היא מקיימת אותם ככתבם וכלשונם".