כיתה
כיתהצילום: איסטוק

סאגת הגזענות העדתית במגזר החרדי אינה שוככת: חרף העובדה ששנת הלימודים במגזר החרדי נפתחת בעוד כחודש, כ-150 בנות ספרדיות בירושלים עדיין לא שובצו במוסדות חינוך.

חבר מועצה מש"ס צוטט הבוקר באתר החרדי 'כיכר השבת' באומרו כי 150 בנות ספרדיות עדיין ממתינות להחלטה ו-50 בנות נוספות שובצו במוסדות חינוך "כדי לצאת ידי חובת שיבוץ", אך באופן שאינו עומד בקנה אחד עם הסכמת המשפחה.

"אומנם למעלה מחמש מאות בנות שובצו בחודש האחרון אבל אי אפשר לקרוא לזה הצלחה בזמן שיש כמאתיים בנות היושבות בבית ובוכות ללא כל סיבה. מדובר בגזענות נטו, אין כל סיבה אחרת שהן לא התקבלו, המנהלים לא רוצים לפגוע במכסות ופשוט מתעללים בבנות הללו", טען.

עוד הוסיף: "מידי שנה אנחנו סותמים חורים, לא באמת מטפלים בתופעה. הטיפול האמיתי יהיה שלילת תקציבים למנהלים שיפלו בנות או חוק רישום אזורי, כל פתרון אחר הוא פתרון זמני שלא יחזיק מעמד, בסוף זה מתפוצץ לנו בפנים".

בראיון לרדיו 'קול חי' לפני שבועות אחדים הודה ח"כ אריאל בוסו כי קיימת עדיין גזענות בחינוך החרדי אך לדבריו התופעה הצטמצמה.

"ללא ספק בשנים האחרונות הבעיה הצטמצמה, תנועת ש"ס דאגה לפתיחת סמינרים בכל הארץ ומספר בני התורה הספרדים גדל עד כדי כך שאין סמינר שיכול לאפשר לעצמו סלקציה אמיתית ולהישאר ייחודי", אמר בוסו. "בירושלים יש בעיה ספציפית שמטפלים בה נציגים שלנו".

לדבריו "ברור שיש גזענות. ח"כ מרגי היה הראשון שהעביר תקנות לשלילת תקציבים ממוסדות מפלים. עולם התורה הספרדי היום הוא יותר מ-50 אחוז מהציבור הליטאי והחסידי גם יחד. ברוב הארץ כבר ישנם פתרונות ייחודיים שצמצמו את הבעיה".