הרבנית נעמי שפירא מספרת על החבירה ל'צורבא' עם סדרת השיעורים וההדרכות בנושאי אישות, כפי שהצטברו מניסיונם הרב שלה ושל בעלה, הרב יהושע שפירא.

"הוספנו לצורבא עוד נדבך, את אותה אמירה שאנחנו באים עם משהו שמשנה חיים, אבל לא רק בהיבט ההלכתי פרופר, אם כי גם לכך יש נגיעות, אלא בהקשר של החיים, הזוגיות ובניית הקשר על פי הדרכת תורה ממקום אנושי, נפשי ותקשורתי", מסבירה הרבנית את המגמה של סדרת השיעורים.

לדבריה המציאות כיום היא תחושת יאוש אצל רבים מהאפשרות לחיות בזוגיות טובה, "ההדים מסביב ששום דבר לא מחזיק לא מוסיפים ליכולת העמידה", אומרת הרבנית שפירא ומזכירה לכולנו שהעם היהודי כולו החל מזוג ולא מתלמידים ומורה, "כל הבית הוא הבסיס של כל העם היהודי בכל ההקשרים. יש כאן מצד אחד שבר ומצד שני הזדמנות לתשובה מתוך הצמא הגדול".

רוצים לשמוע פרטים נוספים על הקורסים של אבקשך? לחצו כאן או השאירו פרטים ונחזור אליכם

"זה מגייס אותנו לדבר על תכנים עדינים. יש רשת שמאפשרת לנו להכניס את הדברים בצורה אינטימית נכונה ולא פומבית, ויחד עם זה הדבר מאוד נדרש בגלל קושי שנוצר מתפיסות שגויות שנכנסות אלינו ומתערבבות ומקשות על חיים זוגיים מאושרים ושמחים. התחושה היא שאו שהכל מושלם או שהכול דפוק, אבל לא הכול מושלם ולא הכול דפוק, אלא צריך ללמוד איך להשקיע, לתת תשומת לב, להתקדם ולצמוח".

הרבנית שפירא מספרת כי בתחילת הדרך התקיימו שיעורים כלליים, אך חסרונם הברור היה הקושי להיפתח ולדבר על נושאים אישיים ורגישים בישיבה משותפת עם חברים בשיעור. משום כך השקיעו הרב והרבנית ביצירת סרטונים באורך של כעשרים עד ארבעים דקות "ובהם טווח הקשב לא ארוך מדי. הם לפי נושאים ואפשר לרכוש אותם. כל אחד יוכל לראות את הסרטונים בזמנו הפנוי ולבד ללא אי נוחות". בהקשר זה מוסיפה הרבנית ומזכירה את דברי חז"ל לפיהן אין דנים בעריות בשלושה, כך שהדברים גם מתאימים לרוח זו של ההלכה.

"אנחנו מפרסמים מראש שזה מיועד לזוגות ובכך אנחנו מאפשרים לנושא כל כך עדין להיות מונגש בצורה מיטבית דווקא בזכות הרשת", דברי הרבנית שפירא הקובעת כי אין די בשיעורי ההכנה וההכוונה של כלות וחתנים לפני חתונם, הן משום שהדברים אינם זכורים והן משום שהחיים משתנים ואיתם האתגרים משתנים ומתחלפים, "לא יעלה על הדעת שנושא דרמטי כל כך המבטא את נפש האדם המשתנה יהיה משוחזר מאיזו הדרכה של מדריך או מדריכה מלפני עשרים שנה. כדי שהחיים יהיו טובים הם צריכים להתעדכן. כדי שנוכל להתמודד עם קשיים חדשים צריך ללמוד עליהם". עוד היא מציינת בדבריה כי לעיתים לא נדרש רק ליווי לזוגות אלא גם תיקון של הדרכה שגויה שקיבלו טרם חתונתם. אנשים, כך היא מספרת, לא פותחים סוגיות ולא שואלים שאלות במשך שנים רבות, ו"חבל לסבול כל כך הרבה שנים".

"אני מרגישה שזו שליחות ולכן זה מאוד משמח אותי", אומרת הרבנית. "גם אנחנו כזוג התמודדנו עם הרבה קשיים ויש משהו מאוד מרפא כשאני יכולה לעזור לזוגות לחוות פחות קשיים".

רוצים לשמוע פרטים נוספים על הקורסים של אבקשך? לחצו כאן או השאירו פרטים ונחזור אליכם

רוצים לשמוע עוד? באתר 'אבקשך' תוכלו למצוא את סדרת הקורסים הדיגיטליים בנושאי זוגיות. לפרטים נוספים ורישום לחצו כאן.