איימן עודה
איימן עודהצילום: Yonatan Sindel/Flash90

חבר הכנסת איימן עודה (חד"ש, הרשימה המשותפת) משבח את פועלו של השייח' ראיד סלאח, ראש התנועה האסלאמית הפלג הצפוני שהוצאה מחוק לחוק וכיום פעיל במסגרת ועדת המעקב העליונה של ערביי ישראל. כך מדווח מוחמד מג'אדלה.

באירוע בנוכחות שרים בממשלת ישראל שנערך באום אל-פחם (שלישי) פנה עודה מעל הבמה לשייח' ראיד סלאח, ואמר לו: "אני רואה פה גם את השייח' ראיד סלאח. כבודו, לא יחלקו אותנו לטובים ורעים. אני מאוד מכבד אותך. מאוד מכבד את מה שאתה עושה בקרב החברה שלנו, גיוס פנימי, חיזוק המרקם החברתי. מה שאתם עושים הוא פעולה עצומה. אנו מעריכים את פועלך".

בשנת 2015 הוכרז הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית כ"התאחדות בלתי חוקית". מנהיגו ראיד סלאח נידון מספר פעמים למאסר על עבירות של התפרעות, הסתה ותמיכה בטרור.

בשנים האחרונות מוביל השייח' ראיד סלאח קמפיין במגזר הערבי תחת הכותרת "וועדות להפצת שלום" תחת החסות של ועדת המעקב העליונה של ערביי ישראל.

סא"ל (במיל.) ברוך ידיד, מומחה בתחום הפלסטיני והערבי ישראלי, מעריך כי פעילותו של סלאח תאפשר לפלג הצפוני של התנועה האסלאמית לחזק את מעמדו ומשנתו השוללת את ישראל ולהתבסס על הדרך גם במאחזיה של הפלג הדרומי של התנועה האסלאמית.