ועדת האיתור של הבית היהודי
ועדת האיתור של הבית היהודי צילום: דוברות

98 ימים לבחירות: ועדת האיתור של "הבית היהודי" התכנסה הערב (ג') לדיון ראשון בבחירת מועמדי המפלגה לכנסת ה-25.

בבית היהודי ממשיכים להצהיר על ריצה עצמאית ''עד הסוף'' אולם לפי הערכות המפלגה לא תרצה לשרוף קולות ותתחבר בבלוק טכני לרשימה אחרת.

בוועדת האיתור חברים הרב איתן אייזמן, ליאורה מינקה, יעל דולב, אברהם צימרינג, שוקי זוהר, פרופ' אהרון נמדר, אבי קפלן, הרב יוסף אלמשעלי,ניסן סלומיאנסקי, אבי סולימן ויגאל דנינו.

יוסי ברודני, ראש עיריית גבעת שמואל ויו"ר רשימת הבית היהודי, משוכנע: ''תהיה לנו נבחרת מצוינת של אנשים ונשים מופלאים שישימו את הציבור הדתי לאומי על המפה. מפלגת הבית היהודי-המפד"ל תתמודד עצמאית בבחירות ותהיה חברה משמעותית בכנסת ובממשלה הבאים. אנו נעמיד את הנבחרת הכי טובה בכנסת ה-25 של אנשים ונשים המגיעים מעולם העשייה".

חגית משה סגנית ראש העיר ירושלים ויו"ר מפלגת בית היהודי: "הוועדה היא המשכו של המהלך לבחירת הרשימה הטובה ביותר לכנסת מטעם מפלגת הבית היהודי- מפד"ל. מוטלת על כתפי החברים אחריות כבדה לבחירת הנציגים הראויים ביותר ואני סמוכה ובטוחה שדרכם תצלח ובע"ה נצליח".

ועדת האיתור של הבית היהודי
ועדת האיתור של הבית היהודי צילום: דוברות

בינתיים, חברי הכנסת בצלאל סמוטריץ' ואיתמר בן גביר מנהלים משא ומתן עיקש ועדיין לא הגיעו להסכמות על ריצה משותפת בבחירות לכנסת ה-25.

"עוצמה יהודית" העבירה מתווה לעשירייה הראשונה של הרשימה המאוחדת. במסגרת המתווה יוקצו ארבעה מקומות לאנשיו של בן גביר, ארבעה מקומות לסמוטריץ' ואנשיו שייבחרו בפריימריז של מפלגתו, ושני מקומות יוקצו לאבי מעוז יו"ר מפלגת נעם ויוסי ברודני יו"ר רשימת הבית היהודי.