דונלד טראמפ
דונלד טראמפ צילום: רויטרס

הנשיא לשעבר דונלד טראמפ חזר לוושינגטון על מנת לשאת נאום במכון "America First Policy" וכצפוי סיפק את הסחורה לצופים והנוכחים באולם.

מיד עם תחילת דבריו החל טראמפ לספר בשבחי הממשל שלו וכיצד ההישגים שלטענתו הביא כנשיא נמחקו על ידי הממשל הנוכחי של ג'ו ביידן. "רק לפני שנתיים, בעזרת אנשים רבים שנמצאים כאן, היתה לנו כלכלה פורחת ומתאוששת כפי שאף אחד לא ראה לפני כן, הגבול המאובטח והחזק ביותר בהיסטוריה של ארה"ב, אנרגיה עצמאית ואפילו שליטה בתחום האנרגיה, מחירי אנרגיה הנמוכים בהיסטוריה, ללא אינפלציה, צבא שנבנה מחדש, ומדינה שזכתה לכבוד רב בכל העולם, על ידי מנהיגים ומדינות אחרות.

"עשינו את אמריקה נהדרת שוב. עשינו זאת בעזרת מדיניות של "אמריקה תחילה". אבל כעת המדינה שלנו נמצאת על הברכיים. מי היה חושב שזה אפשרי. האינפלציה בשיא של 49 שנים, מחירי האנרגיה נמצאים בשיא של כל הזמנים, מיליוני מהגרים חוצים את הגבולות הפתוחים לרווח שלנו, זו פלישה. מדינות הנשלטות על ידי הדמוקרטים רושמות שיאי פשע של כל הזמנים, המדינה שלנו סופגת השפלה אחרי השפלה בכל במה עולמית. החלום האמריקאי נקרע לגזרים", אמר טראמפ.

לאחר מכן התייחס טראמפ לבחירות אמצע הקדנציה שיתקיימו בחודש נובמבר האחרון, ואמר כי הוא בטוח שהמצביעים בארה"ב יענישו את ממשל ביידן על הכשלונות שלו, לדבריו. "העם האמריקאי ידחה את השלטון הכושל של ג'ו ביידן וננסי פלוסי. זו הזדמנות יוצאת דופן. בחודש נובמבר אנשים יצאו להצביע על מנת לעצור את ההרס של המדינה שלנו ולהציל את העתיד של ארה"ב".

טראמפ שוב רמז כי הוא מתכוון להתמודד על הנשיאות בשנת 2024 ואמר לקול מחיאות הכפיים הסוערות של הנוכחים כי "אני מאמין כי נשיב לעצמנו את השליטה על הבית הלבן, ויש לנו הרבה מאוד עבודה לעשות אז. אין עדיפות גבוהה יותר מאשר לנקות את הרחובות, לשלוט על הגבולות ולעצור את הסמים הזורמים פנימה, להחזיר את הסדר והחוק באמריקה".