ברזיל אהובתי- קסום
ברזיל אהובתי- קסום צילום: יח"צ יונייטד קינג

ברזיל תמיד מהווה מקור השראה לסרטים. קרנבל, בננות, נופים, חופים וכמובן כדור רגל. אז הנה לכם מתכון מושלם לסרט קיץ חמוד ונעים למראה וקל לעיניים, ברזיל אהובתי.

הסרט אמנם סובב סביב מונדיאל 2014 ( כן הקיץ של צוק איתן אצלנו) , אבל לא המונדיאל הוא הסיפור. המשפחה, האהבה לכדור רגל ובעיקר לברזיל כמובן הם ליבת הסרט.

סמואל (אנטוניו פטרין), בנו רוברטו (אסף גולדשטיין) ונכדו איתי (רום ברנע), יוצאים מביתם בישראל למסע שורשים מוטרף של הרגע האחרון בארץ מולדתו של סמואל – ברזיל.

סמואל מחליט לממש את מעט הכסף שנותר לו ולטוס יחד עם בנו, שחי בסלון דירתו מאז התגרש וסגר את המסעדה שניהל ועם נכדו שמתנכר לאביו, לברזיל – לצפות במשחקי גביע העולם בכדורגל. סמואל רוצה לחזור אל מחוזות ילדותו ואל חלום נעוריו שהתפספס, רוברטו רוצה להגשים את חלומו – להגיע למונדיאל ולצפות בקבוצה האהובה עליו, ברזיל ואיתי שמתעב כדורגל, בלית ברירה, מצטרף אל השניים.

מפגש משפחתי טעון בברזיל, המתיחות בין סמואל העוקצני לבנו רוברטו, שטעויות חייו אילצו אותו לחזור ולחיות שוב בצל אביו הדומיננטי, והמתיחות בין רוברטו לבין בנו, איתי, שבז לו בכל דרך, צפות ועולות כשהם שוכרים טריילר ויוצאים למסע רווי תקלות, הרפתקאות ושמחה אך גם מסע מטלטל בו השלושה לומדים על מורכבותם של יחסים, חמלה, סליחה ואהבה.

הבמאי חורחה גורביץ מספר שכמו כל יליד דרום אמריקה "גם אצלי בדם בוערת התשוקה למשחק הזה, הכדורגל.

הרעיון לסרט מבוסס על התגובות של שלושת הבנים שלי למשפט שאמרתי להם: "אחרי שאני אמות, אל תעלו לקבר שלי רק כדי לספר לי על הנכדים שאני לא אכיר ועל העבודה שלכם, תבואו בבקשה כל ארבע שנים כדי לספר לי מה קרה עם ארגנטינה בכל מונדיאל", מסביר חורחה.

על רקע תחרות גביע העולם בכדורגל מגיעים סבא, אבא ובן אל מולדתו של הסב, ברזיל ויוצאים למסע בעקבות המשחקים. זהו מסע שעל אף היותו אנרגטי ותוסס הוא גם מסע נפשי מטלטל במהלכו השלושה אומנם לא מצליחים להיכנס לאף משחק, אבל לומדים אט-אט מהו בן ומהו אבא, לומדים על מורכבותם של יחסים, העדינות בה צריך לטפח אותם והקלות בה ניתן למוטט ולהרוס אותם, הם לומדים לסלוח, להכיר ולהבין שהעבר שעיצב את ההווה משאיר את העתיד בידינו.

זו מלודרמה משפחתית קסומה ומהנה שלוקחת את האבא, הסבא והבן וכמובן את הצופים ונעה איתם בין רגעים של שמחה וצחוק לרגעי עצב ומובילה אותם לרגעים מזככים של תיקון והשלמה כאלה שיש רק בחיים ובמגרש הכדורגל. שעה וחצי מהנה ושונה.