למעלה מחמישים רבנים שותפים למיזם התשובות של אתר ישיבה, האתר המוביל את עולם התורה באינטרנט. בכנס מיוחד, הרביעי במספר, מתכנסים הרבנים לדיון משותף בסוגיות הבוערות אותן הם פוגשים מדי יום ביומו.

הרב עזרא כהן, מנהל אתר ישיבה, מספר על המסירות בה פועלים הרבנים בהתנדבות לטובת המיזם המסייע לרבים מרחבי הארץ והעולם.

הדיין הרב יצחק בן יוסף, מבאי הכנס מספר: "אנחנו מתכנסים כאן בירושלים כדי לברר ללבן ולהעלות נושאים ולהשביח את המערכת המיוחדת הזו שבה תשובות אונליין בערוצים שונים ונותנים מענה לכל רחבי הארץ והעולם". בדבריו מציין הרב בן יוסף כי לא מדובר בפן טכני של מענה על פי השולחן ערוך, אלא במענה שניתן מתוך היכרות עם מקומו של השואל ועולמו, לבד מהניסיון וההיכרות עם השולחן ערוך על מנת לתת מענה לשאלות שאינן כתובות בשולחן ערוך.

"ערכנו סקר מקיף בקרב הגולשים", מספר הרב עזרא כהן, "כדי לדעת עד כמה המענה מהיר וגילינו שבקבוצת הווטסאפ המענה מהיר מאוד. גם בשעות מאוחרות בלילה אנשים מקבלים מענה. יהודים באוקראינה מבקשים לדעת כיצד לנהוג. הם גרים בכפרים מרוחקים שבהם בקושי אדם יכול לדעת שהוא יהודי והם מודים על האפשרות לקבל מענה. זה מאפשר גם מענה דיסקרטי של רבנים אחד על אחד, זה מאפשר לצלם את הסכין שאיתה חתכת, את התפילין שלך ולשאול אם יש בהם בעיה וכו'. זו פריצת דרך ועולם חדש".

אורן משלי, חוקר במדעי המחשב בטכניון, מספר על מיזם חדש לטכניון ולאתר ישיבה במגמה לזהות שאלות דומות מתוך המאגר של שאלות הישיבה הכולל למעלה ממאה אלף שאלות ורבות מהן חוזרות על עצמן, "והמטרה שלנו היא לבנות כלי שיאתר את השאלות הדומות כדי לתת מענה למשתמשים בזמן אמת, וגם כדי לתת אפשרות לרבנים המשיבים לעיין בשאלות דומות קודמות שקשורות לשאלה החדשה".

משלי מספר כי שאלות סביב ברכות הן הנפוצות ביותר, אך ישנן שאלות שחוזרות על עצמן גם בתחומי אמונה, גאולה והתמודדויות הדור.

להצטרפות לאחת מקבוצות 'שאל את הרב' בוואטסאפ - לחצו כאן