אסותא
אסותא צילום: דוברות בית החולים

היום (ה') תיפתח מרפאה ייחודית בבית החולים הציבורי אסותא אשדוד עבור הציבור הפלסטינאי. מדובר במרפאה שתפעל על פי מודל "רפואה מרחוק" תוך שימוש בעזרים טכנולוגיים מתקדמים על גבי רשת האינטרנט.

על אף האתגרים עימה מתמודדת מערכת הבריאות הישראלית, היא נחשבת מהמובילות בעולם וזאת אל מול מערכת הבריאות הפלסטינאית- שלכל הפחות לוקה בחסר. המרפאה החדשה מקווה להיות סנונית ראשונה של מרפאות ישראליות שיוכלו להיות לעזר עבור הציבור הפלסטינאי הנזקק לכך.

בראש המרפאה עומדים סא"ל במיל' פרופ' עדי לייבה, סגן מנהל בית החולים ומנהל המכון לנפרולוגיה ויל"ד, אשר שירת עד 2016 כקצין הרפואה האוגדתי של אוגדת איו"ש וד"ר יחיא ג'אבר רופא כליות תושב בית לחם המועסק על ידי בית החולים ומחלק את זמנו בית אשדוד ליו"ש.

המרפאה ייחודית בכך שהיא קובעת תורים למגוון רופאים, באופן שאף מרפאה אינה "נפגעת" בהיבט משך התורים, ומאידך תושבי הרש"פ יכולים להתייעץ בכל תחום שבו הם עומדים בפני בעיה מורכבת, שלא נפתרה באמצעים המקומיים.

התעריף אותו נדרשים לשלם המטופלים יהיה בהתאם לתעריף משרד הבריאות.

מי שמסייעים בקידום הפרויקט הם אנשי עמותת "פרויקט רוזנה" - ארגון בינלאומי, שחרת על דיגלו את שיפור מערכת היחסים בין העמים באמצעות רפואה ובריאות תוך כדי צמצום פערים במערכת הבריאות הפלסטינית.
המטופל הראשון יעלה "לשידור" הבוקר והצפי הוא שעם תחילת השירות – יהיה לכך ביקוש רב מצד הפלסטינאים שמייחלים לטיפול רפואי.

פרופ' עדי לייבה: "כל אדם באשר הוא אדם, נולד בצלם וכל אדם זכאי לטיפול רפואי איכותי ללא הבדל דת, מין או לאום. הפוליטיקה נשארת מחוץ לכותלי בית החולים ואנחנו נפעל להעניק את הטיפול הרפואי הטוב ביותר שנוכל לכל אדם. העובדה שהמרפאה נפתחה דווקא בבית החולים הציבורי אסותא אשדוד, היא מקור לגאווה שמביא לידי ביטוי את יכולות בית החולים, מצוינות רופאיו וטיב אנשיו. יש לבית החולים הציבורי אסותא אשדוד במה ובמי להיות גאים".