ניצב רוני ריטמן
ניצב רוני ריטמן צילום: חטיבת דובר המשטרה

עו"ד רחלי צינקין ממפלגת הציונות הדתית פנתה ליועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב-מיארה ולפרקליט המדינה עמית איסמן בבקשה לבחון מחדש את מסקנות החקירה בפרשת רוני ריטמן.

בפנייתה כותבת עו"ד צינקין כי "עדותו של משה סעדה על דרך קבלת ההחלטה בענין ריטמן מעלה תהיות רבות על נאותות המלצת מח"ש לפרקליטות וליועמ"ש, ועולה השאלה האם הראיות אשר עמדו בפני מח"ש נשקלו ללא משוא פנים ובאופן מקצועי ואובייקטיבי. על פני הדברים - התשובה שלילית."

עוד כותבת צינקין בפנייתה כי "נוכח חומרת הדברים אשר עלו בראיון הטלוויזיוני וההשלכות הישירות הן על השוטרת המתלוננת והן על התרבות האירגונית במשטרת ישראל, אשר השתנתה לרעה בעקבות פרשת ריטמן, מבוקש לבחון מחדש את הראיות אשר עמדו בפני חוקרי מח"ש, ללא פניות וללא משוא פנים, ולקבל החלטה נקיה ועניינית האם להגיש נגדו כתב אישום".

את המכתב שלחה ציניקן בעקבות דבריו של סגן מפקד מח"ש היוצא עו"ד משה סעדה לפיהם מפכ"ל המשטרה לשעבר רוני אלשיך הפעיל לחצים על מח"ש על מנת למנוע הגשת כתב אישום נגד הניצב בדימוס בגין הטרדה מינית של קצינה ששירתה תחתיו.

עו"ד צינקין מסרה: "דבריו של סעדה היו צריכים לזעזע לא רק את ראשי מערכת אכיפת החוק, אלא גם את ארגוני הנשים ואת נשות הציבור הנלחמות למען סביבת עבודה מוגנת לנשים וכעת בוחרות לשתוק במקום לגבות אישה שזועקת כבר שנים כי הוטרדה מינית ע"י ריטמן. קשה להבין את מירב מיכאלי, זהבה גלאון וחברותיהן ששנאת נתניהו הביאה אותן לשפל כ"כ נמוך עד כדי התעלמות מראיות ברורות לעבירות מין במקום עבודה האמון בדיוק על בדיקת עבירות מעין אלו. הכל למען מטרה אחת".