טכנאי מזגנים
טכנאי מזגנים צילום: אולימפוס

ארצנו הקטנטונת מספקת לתושבי אזוריה השונים תנאי מזג אוויר מגוונים. אזור הצפון ידוע כקר יחסית בעוד באילת חם מאד ויבש. אך מה קורה אצלכם, אנשי השרון? האם המזגנים שלכם מופעלים למשך שעות ארוכות? ואם כן, האם הם נותנים לכם את מקסימום התפוקה במינימום הוצאות שוטפות?

מי עובד בשביל מי, אתם בשביל המזגן או הוא בשבילכם?

כטכנאיי מזגנים פעילים מאד באזור השרון, הוזמנו פעמים רבות לתיקוני מזגנים ברעננה, הרצליה, כפר-סבא והאזור ולצערנו, נתקלנו בלא מעט מזגנים שלא התאימו מראש לתנאי השטח, בכאלה שהותקנו באופן לא מקצועי או במזגנים שלא תוחזקו נכון במהלך השנים. כתוצאה מכך, נאלצו בעלי הבית להזמין טכנאי מזגנים לעתים קרובות מדי. הבשורה הטובה היא שזה ממש לא מחויב המציאות.

כשירות לציבור הכנו מספר טיפים שיסייעו לכם לקבל החלטות נכונות בנוגע למזגן שלכם ולהפיק ממנו את מירב התועלת.

איך לבחור מזגן חדש?

קיימים מספר סוגי מזגנים ואנשים רבים מתקשים לדעת איזה סוג מתאים להם ביותר. לפני קבלת החלטות חשוב להכין "שיעורי בית". הכירו את סוגי המזגנים השונים על יתרונותיהם וחסרונותיהם וכך תוכלו לקבל החלטה מושכלת.

בין אם תבחרו במזגן עילי המתאים לחדר אחד בלבד או במזגן מיני מרכזי שמתאים לכל החדרים בבית (אך דורש הכנת תשתית מתאימה), וודאו שהוא עונה על כל הצרכים שהגדרתם לעצמכם מראש.

במידה ומדובר על חללים גדולים או חלל גדול מחולק, ייתכן ותעדיפו דווקא לבחור במזגן אינוורטר, מולטי אינוורטר, מיני VRF או מערכת מיזוג VRF מודולרית.

אל תשכחו להתייעץ לפני ההחלטה עם טכנאי מזגנים ברעננה, בכפר-סבא או בכל עיר אחרת באזור השרון. הוא צבר ידע וניסיון במהלך השנים, נצלו זאת לטובתכם.

המותג – לא פחות חשוב

נתקלים בפרסומות רבות של חברות מזגנים, כולן מפתות וקשה לכם להחליט? אתם ממש לא לבד. השפע מבלבל, ואדם שאינו עוסק בזה יתקשה לקבל החלטות בעצמו. חברות בעלות שם כגון אלקטרה, טורנדו, תדיראן, פמילי, מיצובישי ועוד רבות אחרות מתחרות על תשומת הלב שלכם והן זוכות בה ביושר. כולן מקצועיות ואיכותיות אך לכל מותג מאפיינים הקשורים בעיצוב, במחיר, בשירות, באמינות ובהיקף האחריות.

העצה שלנו: הכינו רשימה של כל המאפיינים שמתאימים לכם ובדקו איזה מותג עונה על כל הדרישות.

תוקף האחריות

תכולת האחריות (שימו לב לחלקים החשובים: מנוע / כרטיס פיקוד אלקטרוני / מדחס)

תפוקת BTU של היחידה כדי שתוכלו לחשב עלות מזגן שעתית (זה תלוי בגודל המזגן ובעונה בו הוא מופעל. טווח המחירים נע בין 0.35 - 3.5 ש"ח)

שם יצרן והמוניטין שלו

מחיר

גודל החדר מול מיקום וגודל יחידת המזגן

אם חשוב לכם עיצוב – התאמה בין הרצוי לאופציות בקטלוג היצרן

הניסיון הרב שלנו בהתקנת מזגנים ובתיקון מזגנים מצביע על כך שכנראה תמצאו יותר ממוצר אחד שיתאים לכם. לכן, התייעצו גם עם טכנאי מזגנים מומחה לפני שאתם מחליטים.

איך לבחור טכנאי מזגנים?

זה אחד הסעיפים החשובים שכן יש לבחירת הטכנאי השלכות ארוכות טווח על מידת שביעות הרצון שלכם מהמזגן.

וודאו שהמתקין הינו קבלן מיזוג אוויר בעל רישיון ומוסמך לטפל בגז. כך תהיו בטוחים שתקבלו ייעוץ וטיפול טכני אחראי, מקצועי ועל פי דרישות החוק.

הזמינו טכנאי מזגנים וותיק ומנוסה. הידע והניסיון שנצבר במשך השנים יספק לכם בסיס טוב להחלטות מקצועיות מדויקות ולעבודה איכותית.

הקפידו להזמין טכנאי מזגנים מומלץ המגיע מאזור השרון. במידה ואתם גרים באזור הרצליה , הזמינו טכנאי מזגנים בהרצליה, לדוגמא. זמינות ויכולת הגעה מהירה בעת הצורך יתנו לכם שקט נפשי ומענה נוח במקרה של תקלה.

אל תשכחו לבדוק האם קיימות המלצות של לקוחות מרוצים. כי עם הצלחה לא מתווכחים.

וודאו שהטכנאי מכיר היטב את המערכת הספציפית שלכם. אם מדובר על תיקון של מערכת VRF לדוגמא, הקפידו להזמין טכנאי VRF.

איך לתחזק את המזגן שלכם?

לתחזוקת המזגן חשיבות עליונה בתפקוד המערכת לאורך זמן ולחסכון בעלויות ההפעלה השוטפות.

ניקיון הפילטרים - הקפידו על ניקיון הפילטרים של המזגן ואל תשכחו לעשות זאת לפחות פעמיים בעונה. במקרה של שימוש אינטנסיבי, עשו זאת אחת לחודש.

איך מנקים? מפרקים את הפילטר, שוטפים היטב במים זורמים עד שמתנקה לגמרי.

מקפידים לייבש היטב לפני שמחזירים למקום.

בחירת טמפרטורה חסכונית –טמפרטורה חסכונית ולא קיצונית מדי, הן בחימום והן בקירור, חוסכת עלויות הפעלה.

הקפידו על חלונות סגורים – וודאו שכל החלונות והוויטרינות סגורים כאשר המזגן פועל.

ווסתו את האוויר בין החדרים – במידת האפשר, ווסתו את האוויר לחדרים המאוישים בלבד על פי הצורך.

כוונו את הטמפרטורה בכל חדר בנפרד – במערכות המאפשרות זאת, הגדירו את הטמפרטורה הרצויה בכל חדר בנפרד.

חברת אולימפוס היא חברת מיזוג אוויר וותיקה, מקצועית ומנוסה הפועלת, בין השאר, באזור השרון. היא מנוהלת על ידי אברהם רוטשילד מור, קבלן מיזוג אוויר מורשה ומוסמך לטפל בגז, לרבות הגז החדש. בהיותו תושב אזור השרון, הוא זמין ונגיד לקריאות בכל אזור השרון.