מניות
מניות צילום: depositphotos

מי מאיתנו לא היה רוצה לייצר לעצמו משכורת פסיבית שמתקבלת באופן קבוע מדי חודש, ללא צורך בעבודה קשה? מי מאיתנו לא היה רוצה להגיע לעצמאות כלכלית ולהתנתק מהתלות המוחלטת בעבודה על מנת להתפרנס? למד בהקדם על השקעה במניות בשוק ההון, וכך תוכל להפוך את החלום למציאות. מור קורן, מרצה בשוק ההון, משתף את הקוראים בכללים חשובים במסחר כך שגם אתה תוכל להשקיע ולהרוויח.

אנשים רבים נרתעים מלהשקיע במניות, שכן הם חוששים להפסיד את הכסף שהשקיעו. בצדק! נכון, השקעה בשוק ההון במניות בודדות לטווח קצר עלולה להיות מסוכנת, אך מחקרים רבים שנעשו בשוק ההון מראים כי השקעה במדדים מובילים לטווח של שנים מקטינה באופן משמעותי את הסיכון להפסד ויכולה לתת לך תשואה של מאות אחוזים בטווח של שנים. אתה בסך הכל צריך ללמוד על מדדים מובילים בשוק ההון.

השקעה נכונה בשוק ההון היא לא תורה מסיני, אלא נושא שניתן ללמוד בכל זמן ובכל גיל. את כל המידע הדרוש כדי להפוך למשקיע מקצועי, תוכל ללמוד בעצמך באמצעות ספרים או בקורס השקעות בשוק ההון שיקצר לך את התהליך.

השקעה במניות – השקעה מנצחת – כשבוחנים את התשואה של שווקים בעולם לאורך שנים ניתן לראות כי מדדים מובילים מאפשרים למשקיע לקבל תשואה הרבה יותר גבוהה מכל אפיק השקעה אחר. מסיבה זו השקעה במניות הפכה להיות פופולרית בקרב משקיעים רבים בארץ ובעולם.

חשוב לדעת: אפשר לראות בטווח הקצר אם תיק ההשקעות שלך עומד ברווח או בהפסד. אבל בטווח של שנים, על ידי השקעה בתעודות סל שעוקבות אחרי מדדים מובילים, ככל הנראה אתה תראה את התיק שלך ברווח של עשרות אחוזים.

מהי מניה – מניה היא נייר ערך שמאפשר למחזיק בו להיות שותף בחברה בהתאם לכמות המניות שקנה. לדוגמה: אם קניתי 100 מניות של חברה שהנפיקה לציבור 2,000 מניות, אני מחזיק בבעלותי 5% ממניות החברה.

איך ניתן להרוויח מהשקעה במניות – חשוב ללמוד איך לבחור במניות ששוות את המחיר שלהן. יש הרבה מניות טובות של חברות מובילות, אבל אם נקנה את המניה כשהמדדים בשיא, עם מכפיל רווח גבוה ולא ריאלי, הסיכוי שנפסיד ככל הנראה גבוה מהסיכוי שנרוויח בטווח הקצר.

לכן המטרה שלך היא לחפש מניות טובות שנסחרות במחירים נמוכים עם מכפיל רווח נמוך לאחר ניתוח פונדמנטלי. כך אתה מגדיל את הסיכוי לרווח בטווח הקצר והארוך.

איך ניתן להשקיע במניות – המסחר בבורסה (קנייה ומכירה) מתבצע באמצעות חבר בורסה. לכן תחילה מומלץ לפתוח חשבון השקעות אצל חבר בורסה מורשה בלבד. יש להעביר לחשבון את סכום ההשקעה שרוצים להשקיע, ולהוסיף למעקב במערכת המסחר את המניות, המדדים או כל נייר ערך שרוצים לקנות. בזמן המסחר יש לבחור במניה או בנייר הערך שרוצים לקנות. יש לציין בזמן הקנייה מהי הגבלת השער שבו מעוניינים לקנות את הנייר ואת כמות הניירות ולאשר את הקנייה.

מזל טוב! קנית ניירות ערך. עכשיו אתה צריך להמתין בסבלנות שערך הנייר יעלה כדי למכור אותו ברווח. אני מקווה בשבילך שקנית נייר ערך לאחר שבדקת היטב את מגמת הדוחות של החברה בשנה האחרונה ושמחיר המניה בזמן שקנית היה נמוך. אחרת מהר מאוד תגלה שכמו שהמניה יכולה לעלות, באותה נשימה היא יכולה גם לרדת. שכר הלימוד בבורסה עלול להיות יקר מאוד למי שקונה מניות מהמלצה של חבר וללא בדיקה וניתוח מעמיק של נתוני החברה!

באילו מניות כדאי להשקיע?

כשאתה קונה מניה אתה צריך לחשוב אם היית נכנס כמשקיע לאותה חברה. כדאי לך לערוך תחקיר על המוצרים שהחברה משווקת, לקרוא את הדוחות שלה ולבדוק אם לחברה יש קהל נאמן של לקוחות שימשיך לקנות את המוצרים שלה בטווח הקצר והארוך.

אם הדוחות טובים, מכפיל הרווח נמוך בהשוואה לחברות המתחרות באותו ענף והמחיר בזמן הקנייה נמוך מהמחיר המקסימלי, שווה לך לקנות את המניה.

אם הדוחות פחות טובים, מראים מגמת ירידה בהכנסות, מכפיל הרווח הפך לשלילי והמניה במגמת ירידה, לא שווה לך לקחת סיכון ולקנות את המניה.

בנוסף, כדאי לך ללמוד על אינדיקטורים בשוק ההון (RSI, ממוצע נע, פיבונאצי ועוד) שיכולים לעזור לך לקבל איתותי קנייה ומכירה בזמן אמת. כך תוכל לקבל החלטה שקולה יותר אם כדאי לך לקנות או למכור.

למה כדאי להשקיע בשוק ההון ובתוך כמה זמן ניתן להכפיל פי 3 את ההשקעה?

ישנם מספר אפיקי השקעה שבהם תוכלו להשקיע בשוק ההון, בעסקים או בנדל"ן. לכל השקעה יש יתרונות וחסרונות. כיום התשואה השנתית הממוצעת שניתן לקבל בהשקעה בנדל"ן נעה בין 4% ל-10%. בעסקים הסיכון יהיה בהתאם להשקעה. במדדים מובילים ניתן להגיע לתשואה ממוצעת של כ-15%, שזו תשואה מדהימה.

בוא ואראה לך למה לא כדאי להשקיע במניות בודדות ולמה שווה לך להשקיע במדדים מובילים.

תחילה נבחן את התשואה של מניות בודדות (5 מניות פופולריות) לתקופה של 10 שנים:

ניתן לראות על פי הטבלה שהשקעה של 1,000 שקל ב-5 מניות לטווח של 10 שנים הפכה לסכום של 927 שקל. כלומר, הפסד של 7.3% מהכסף. אני מקווה בשבילך שבשלב הזה הפנמת שהשקעה במניות בודדות עלולה להיות מסוכנת ולא תמיד משתלמת!

באופן דומה נבחן את התשואה של 3 מדדים מובילים לאותה תקופה:

ניתן לראות על פי הטבלה שמהשקעה של 600 שקל למשך 10 שנים קיבלנו תשואה של 226%. כלומר, ההשקעה צמחה לסכום של 1,357 שקל. תשואה יפה, אבל לא מצוינת!

כדאי שתדע, ניתן ללמוד בקלות מתי קורות נפילות בשוק ההון ושווה לך לשבת על הגדר ולא להשקיע, וניתן ללמוד איך להכפיל את התשואה של מדדים מובילים בעולם ולהגיע לתשואות הרבה יותר גבוהות בהשקעה של 3-2 דקות ביום.

איך הופכים לעשירים מהשקעה במניות?

אם תשקיע במדדים מובילים לתקופה של 30 שנה, תוכל להכפיל כל סכום פי 3 בכל כ-10 שנים. כך, לאחר 30 שנה, השקעה של 100,000 שקל תהפוך לסכום של כ-2,700,000 שקל. אם תרצה, תוכל למשוך אחת לשנה 10% מהסכום, כלומר 270,000 שקל כל שנה. תוספת חודשית של 22,500 שקל לכל החיים! לי אישית אין ספק שהסכום הזה ישנה לך את החיים.

אז למה לא כולם עשירים?

הציבור מטומטם ולכן הציבור משלם! אני כותב את זה בשבילך! אני מעדיף להכאיב לך כמה שניות, אבל שבזכות זאת תשקיע רק במדדים מובילים. יום אחד, בעוד כמה שנים, תוכל למשוך סכום כסף מכובד בכל חודש ואז אתה תודה לי – במקום שתשקיע במניה שחבר המליץ לך עליה, שאיתה הסיכוי שתרוויח שווה לסיכוי שתפסיד.

כדאי שתפנים, בתי השקעות קונים תעודות סל שעוקבות אחרי מדדים מובילים ורק מרוויחים בטווח של שנים. גם אתה יכול!

אם לי לקח הרבה שנים להבין איך באמת שוק ההון עובד, אני בטוח שגם אתה תצטרך ללמוד את התחום הרבה זמן. אני כמובן ממליץ לחסוך את הסיוט שעברתי בעצמי ולקצר לך את התהליך.

לסיכום: השקעה במגוון רחב של מניות או במדדים מובילים לטווח של שנים מנצחת השקעה במניות בודדות לטווח הקצר או השקעות בתחומים אחרים. למד על שוק ההון בהקדם, ויפה שעה אחת קודם!

כדאי שתפנים, מעל 80% מעשירי העולם הפכו לעשירים רק בזכות השקעות בבורסה. הם לא בהכרח חכמים יותר ממך, הם פשוט סבלניים ומשקיעים לטווח של שנים. למד באמצעות קורס השקעות בשוק ההון על מדדים מובילים שרק עולים עם השנים ותראה בעצמך איך אתה מכפיל את ההון שלך בתוך כמה שנים.

פורסם מטעם iprofile