יוניברסל סטודיו
יוניברסל סטודיו צילום: איסטוק

כולנו רודפים אחר הטיפים שישפרו לנו את החיים וייצקו בהם בזיליקום ססגוני. אבל יש דברים שהם החיים עצמם. לחוות ולחיות. ככה פשוט.

פארק היוניברסל סטודיוס הקסום (Universal Studios) הממוקם בטבורה של אורלנדו שבמדינת פלורידה עונה בדיוק על ההגדרה הזו. הפאנק המפעים משלב בין מתקני שעשועים ואטרקציות רבות לכל הגילאים. אין מבקר שלא נדבק. היית, חווית. אגב פארק נוסף דומה ממוקם בחוף המערבי בשכונת הוליווד בלוס אנג'לס. אסור לפספס.

לשומרי המצוות שהחליטו לצאת לטיול משפחתי בפלורידה מומלץ לנחות במיאמי. מיאמי היהודית עשירה ברגש מסורתי וטבולה בניחוח משכר המשלב בין העבר וההווה.

במיאמי מתגוררים יורדים ישראלים רבים שנושמים את הארץ ואינם מסוגלים להיגמל. השיח אודות הכותל המערבי הוא לחם חוקם בשעות הבוקר ובשעות הערב הם משביעים רעבונם עם פיתה פלאפל והרבה חומוס-חריף.

הקהילה הדתית מתפרשת על פני מספר שכונות לאורך המחוז מרחוב ה-41 ועד שכונת אוונטורה שבה שפע סופרים, מסעדות כשרות ואוכל מוכן לשבתות.

כשנחלוף בין מיאמי לשכונת אוונטורה ניתקל בבניין שקרס לפני למעלה משנה בשכונת סורפסייד ואשר הוביל לאובדן טראגי של חיי אדם ולצלקת שלא תימחה לעולם בקרב הקהילה היהודית המקומית.

לאחר שנשמנו את מיאמי היהודית נחתוך לאורלנדו, מרחק של כארבע שעות נסיעה ברכב. באורלנדו נהנה ממלונות זולים בעיר המעודדים את התיירות במקום.

חזרה לפארק הנוצץ. הפארק עצמו לא זול אך בהחלט משתלם. את שפע האטרקציות שמצאו שם – לא תמצאו בשום מקום בעולם. מדהים להיווכח כמה מהר התאושש הפארק ממשבר נגיף הקורונה שהכה כלכלית בעסקים רבים ברחבי ארצות הברית. החיים כנראה חזקים יותר. והיוניברסל סטודיוס הם הלא החיים עצמם...

מחיר הכרטיס מתחיל ב-128 דולרים לאחד. אם אתם נמנים על בעלי היכולת אתם יכולים לרכוש כרטיס אקספרס שיקצר לכם את התור במחצית ויותר מהתור הרגיל. החניה עשויה לעלות לכם החל מ-30 דולר ועד 60 דולר לחנייה קרובה יותר.

מלבד שלל האטרקציות המפוזרות בכל רחבי מתחם הפארק, לאורך היום מתקיימות בפארק הופעות שונות לצד מפגש עם דמויות מחופשות מהסרטים באיזורים שונים. בפארק עצמו אפשר ליהנות מעולם הקסמים של הארי פוטר ומדמויות טלוויזיוניות מוכרות רבות.

בקיצור, שווה לחוות ולחיות!