טראמפ
טראמפ Reuters

המאבק בין הנשיא לשעבר דונלד טראמפ לרשת CNN יעלה בקרוב מדרגה ויגיע אל בית המשפט.

טראמפ הודיע כי הוא מתכוון לתבוע את CNN לאחר שרשת החדשות האמריקאית כינתה את טענותיו כי בחירות 2020 זויפו במילה "שקרים".

טראמפ הודיע כי הוא מתכוון להגיש תביעות גם נגד כלי תקשורת אחרים בארה"ב שיצאו נגד האמירות שלו כי תוצאות הבחירות זויפו.

"הודעתי לרשת CNN על כוונתי להגיש תביעה בגין ההצהרות המשמיצות החוזרות ונשנות נגדי. אני אתחיל גם בפעולות נגד כלי תקשורת אחרים שהשמיצו אותי והונו את הציבור בנוגע לראיות המוחצות להונאה במהלך הבחירות בשנת 2020. לעולם לא אפסיק להילחם למען האמת ולמען עתיד ארצנו!", אמר טראמפ.

עורכי דינו של טראמפ שלחו בתאריך 21 ביולי מכתב בן 282 עמודים למנהלי רשת CNN, בו הם קוראים למנהלי רשת החדשות "לחזור בהם או לתקן הערות שהושמעו בשידור חי או הופיעו בכתבות מודפסות בנוגע לנשיא טראמפ, המהוות השמצה".

במכתב מציינים עורכי דינו של הנשיא לשעבר עשרות דוגמאות בהן כונו טענותיו של טראמפ כי תוצאות הבחירות זויפו "שקרים", "נרטיבים כוזבים" או "תאוריות חסרות בסיס". עורך דינו של טראמפ, ג'ים טראסטי, טוען כי "רשת CNN מיהרה לתייג את הנשיא טראמפ כשקרן והזינה נרטיב שפגע בלגיטימיות והכשירות של הנשיא טראמפ, צעד המהווה הוצאת לשון הרע".

הוא גם טוען כי CNN התייחסה לטראמפ בצורה גרועה יותר מאשר לאישי ציבור אחרים שנמצאו כלא דוברי אמת. ראשי CNN עדיין לא הגיבו על כוונתו של הנשיא לשעבר לתבוע אותם. לאורך שנות כהונתו בבית הלבן טען טראמפ כי רשת CNN מפיצה "חדשות מזויפות" נגדו וקרא לציבור האמריקאי שלא להאמין לדברים הנכתבים נגדו.