מזרח ירושלים
מזרח ירושליםצילום: שמעון כהן

שרת החינוך, יפעת שאשא ביטון, החליטה היום (חמישי) לשלול את רשיונות ההפעלה הקבועים של שישה בתי ספר במזרח ירושלים, בעקבות הסתה קשה שנמצאה בספרי הלימוד הנלמדים במסגרתם.

"הסתה כנגד מדינת ישראל וחיילי צה"ל בספרי הלימוד של ילדים בבתי הספר היא תופעה בלתי נסבלת שתטופל בחומרה. מי שבמוסדות הלימוד שלו יימצא הסתה ודברי שטנה ושנאה כנגד מדינת ישראל וסמליה - רישיונו יישלל. הסתה ושנאה - לא בבית ספרנו", הבהירה שאשא ביטון.

התכנים המסיתים התגלו במהלך מבצע אכיפה שערך משרד החינוך באזור. המנהלים של המוסדות החינוכיים זומנו לשימוע ולאחריו התקבלה ההחלטה לשלול את רישיון ההפעלה הקבוע שהחזיקו.

במשרד החינוך ציינו כי בספרי הלימוד המסיתים נמצאו תכנים שכללו האדרת מחבלים, עלילות שונות נגד ישראל וטענות שהיא טובחת בפלסטינים.

אחד הציטוטים ששוחרר על ידי משרד החינוך ונכלל בספר לימוד כלל את הדברים הבאים: "האסון הגזעני הגדול ביותר אשר פגע בעם הפלסטיני, אירע בשנת 1948, כאשר כנופיות ציוניות חמושות כבשו 77% מפלסטין וביצעו טבח נגד הפלסטינים, השמידו 531 כפרים פלסטיניים, וגרמו להגירה של מיליון פלסטינים למקומות של פליטים במה שנשאר מפלסטין".