השחקן ההוליוודי וויל סמית׳ התנצל בפני הקומיקאי כריס רוק על שסטר לו במהלך טקס האוסקר שנערך השנה, לאחר שרוק השמיע הערה מעליבה לאשתו ג׳יידה פינקט סמית׳.

ארבעה חודשים חלפו מאז התקרית, וסמית׳ התנצל בכתב בכמה הזדמנויות, אך בסוף השבוע הוא העלה לכל החשבונות שלו ברשתות החברתיות התנצלות מצולמת, בה אמר בין היתר: "אני כאן ברגע שתרגיש שאתה מוכן לדבר איתי".

"פניתי לכריס והמסר שקיבלתי ממנו שהוא לא מוכן לדבר, וכשזה יקרה, הוא יפנה אליי", סיפר סמית׳. "אז אני אגיד לך, כריס, שאני מתנצל. ההתנהגות שלי לא הייתה מקובלת ואני כאן ברגע שתרגיש מוכן לשוחח".

"הייתי מעורפל לחלוטין באותם רגעים, הכול מטושטש לי בראש. ראיתי ריאיון עם אמא של כריס", הוא המשיך. "וזה אחד הדברים לגבי אותו רגע שלא הבנתי, לא חשבתי כמה אנשים נפגעו מהפעולה שלי.

בקטע בן כמעט 6 דקות, סמית', שזכה בפרס השחקן הטוב ביותר באוסקר האחרון, סמית מדגיש: "אז אני רוצה להתנצל בפני אמא של כריס, אני רוצה להתנצל בפני המשפחה של כריס, במיוחד בפני טוני רוק (אחיו הצעיר של כריס). היו לנו יחסים נהדרים. טוני רוק היה חבר קרוב. ואלו יחסים שכנראה אי אפשר לתקן יותר".

סמית היכה את רוק לאחר שהאחרון לעג לג'יידה פינקט סמית', אשתו של וויל, החולה באלופציה אראטה – מחלה אוטואימונית הגורמת להקרחה. סמית׳ התפטר מהאקדמיה ובהמשך גם הושעה ל-10 שנים מהשתתפות בטקסים שלה.

"ביליתי את שלושת החודשים האחרונים בניסיון להבין את המורכביות והניואנסים של מה שקרה. אני לא הולך לנסות לפרוק את כל זה עכשיו, אבל אני יכול לומר לכם שלא היה חלק ממני שחשב שזו הייתה הדרך והצורה הנכונה להתנהג באותו רגע", כך סמית׳.