אלון מאסק
אלון מאסק צילום: רויטרס

הקרב בין ראשי הרשת החברתית טוויטר לאיש העשיר בעולם אלון מאסק מתחמם.

ימים ספורים לאחר ששופטי בית המשפט פסקו לטובת טוויטר וקבעו כי הדיונים בתביעה שלהם נגד מאסק בדרישה כי יקיים את הסכם הרכישה של טוויטר תמורת 44 מיליארד דולר יחלו בחודש אוקטובר הקרוב, הגישו עורכי דינו של מאסק תביעה נגדית נגד טוויטר ביום שישי לבית המשפט בארה"ב.

עדיין לא ברור לחלוטין מה תובע מאסק, מאחר וכתב התביעה בן 164 העמודים עדיין חסוי, אולם בקרוב אמורה להתפרסם גרסה פומבית שלו שלא תכלול פרטים רגישים שיוותרו חסויים לציבור. התביעה של מאסק הגיעה גם שעות ספורות לאחר לואיג'י' קריספו, אחד מבעלי המניות של טוויטר הגישה תביעה נגד מאסק עצמו בדרישה לחייב את המיליארדר לבצע את הסכם הרכישה, להורות לו להודות כי הפר את חובת הנאמנות שלו כלפי מחזיקי מניות טוויטר, וכן לפצות את מחזיקי מניות טוויטר עקב ההפסדים והנזקים הכספיים שגרם להם.

על פי כתב התביעה שהגיש קריספו, שמבקשת להפוך לתביעה ייצוגית, הסכם הרכישה מעניק למאסק אפשרות להטיל וטו על החלטות רבות של הרשת החברתית וכן טוען קריספו כי העובדה שמאסק מחזיק 9.6 אחוזים ממניות טוויטר מטילה עליו חובת נאמנות כלפי מחזיקי המניות של הרשת החברתית.

כזכור, הודיע מאסק בתחילת חודש יולי כי החליט לחזור בו מהסכם רכישת הרשת החברתית תמורת 44 מיליארד דולר, לאחר שלטענתו ראשי טוויטר הסתירו ממנו מידע על מספר החשבונות המזויפים והבוטים הפעילים ברשת החברתית.